Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Mecze PlusLigi, LSK i Pucharu Polski siatkarzy zgodnie z planem

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W tym momencie sytuacja wygląda tak, że zapraszam wszystkich kibiców do Katowic na 14-15 marca. Wielkie święto siatkówki. Póki co nie mamy żadnych sygnałów, żeby ta impreza się nie odbyła – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Paweł Zagumny po zakończonym turnieju finałowym Pucharu Polski siatkarek.

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a w wyjątkowych przypadkach (szczególnie skomplikowane okoliczności) do Głównego Inspektora Sanitarnego. Co na to władze PLS zarządzające rozgrywkami PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet? – Kluczowe w tej sprawie jest słowo rekomenduje, które na dobrą sprawę nie oznacza konieczności rozgrywania spotkań bez udziału widzów. Na razie to tylko sugestia, którą oczywiście traktujemy bardzo poważnie. Decyzja nie zależy jednak od nas, ale od wojewodów i służb sanitarnych kraju – mówi „PS” dyrektor PLS Kamil Składowski.Na tę chwilę nie jest zagrożony turniej finałowy Pucharu Polski, który w sobotę i niedzielę ma zostać rozegrany w katowickim Spodku. Organizatorzy sprzedali na tę imprezę wszystkie 8000 biletów. – Wojewoda nie wydał zakazu organizacji tej imprezy i tego się trzymamy. Jeśli taki zakaz będzie, oczywiście podporządkujemy się jego decyzji. Najważniejsze jest zdrowie i życie kibiców oraz zawodników. To nie podlega żadnej dyskusji – mówi Składowski.  – W tym momencie sytuacja wygląda tak, że zapraszam wszystkich kibiców do Katowic na 14-15 marca. Wielkie święto siatkówki. Póki co nie mamy żadnych sygnałów, żeby ta impreza się nie odbyła. Zostało jeszcze trochę biletów. Sprzedaliśmy około osiem tysięcy biletów. Żyjemy nadzieją, że nic się nie wydarzy i impreza się odbędzie. Magia Spodka przyciąga, przyjadą cztery najlepsze polskie drużyny i myślę, że zobaczymy bardzo dużo dobrej gry – przyznał na antenie Polsatu Sport przes PLS, Paweł Zagumny.

Co w sytuacji, gdy GIS lub wojewoda śląski wydadzą zakaz organizowania imprez masowych? – Wtedy Puchar Polski zostanie rozegrany bez udziału publiczności. W kalendarzu nie ma wolnych terminów, które moglibyśmy wykorzystać. Fanom zostanie oglądanie turnieju w telewizji – mówi Składowski. Podobnie sytuacja wygląda z meczami PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. Na razie wszystkie mają się odbyć zgodnie z planem i przy udziale publiczności. – Jeśli decyzje władz samorządowych i krajowych będą inne, zastosujemy się do nich. Na razie gramy wszystko zgodnie z planem – mówi Składowski cytowany przez Przegląd Sportowy.

źródło: Polsat Sport, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Puchar Polski, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved