Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mecze kontrolne i turnieje drużyn I ligi kobiet

Mecze kontrolne i turnieje drużyn I ligi kobiet

W miniony weekend drużyny I ligi kobiet rozgrywały mecze i turnieje sparingowe. Do startu rozgrywek pozostały cztery tygodnie i czasu na budowę ligowej formy jest sporo. Siatkarki Stali Mielec zajęły drugie miejsce na turnieju w czeskim Prerovie, turniej w Jarosławiu wygrał beniaminek I ligi, SAN-Pajda pozostawiając w pokonanym polu m.in rywali z Tarnowa i Krosna.

Siatkarki Stali Mielec wybrały się do Czech, gdzie na miesiąc przed startem rozgrywek I ligi sprawdził swoją formę w grze z drużynami czeskiej i słowackiej ekstraklasy. Podopieczne trenera Romana Murdzy uległy w trzech setach mistrzowi Czech, UP Ołomuniec.

W dwóch kolejnych meczach mielczanki pokonały gospodynie turnieju, VK Prerov, a na zakończenie również bez straty seta wygrały ze słowackim zespołem VTC Pezinok. Stal zajęła w turnieju drugie miejsca za drużyną z Ołomuńca.

Stal Mielec – UP Ołomuniec CZE 0:3
(20:25, 18:25, 20:25)
Stal Mielec – VK Prerov CZE 3:0
(25:20, 25:15, 26:24)
Stal Mielec – VTC Pezinok SVK 3:0
(25:13, 25:15, 25:21)

Dwa pięciosetowe sparingi rozegrały siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Podopieczne trenera Wojciecha Czapli uległy 2:3 Uni Opole, a następnie pokonały w Ostrowcu Świętokrzyskim spadkowicza z ekstraklasy, miejscowy zespół KSZO. Również w pięciu setach zakończył się mecz towarzyskim pomiędzy Energetykiem Poznań a Budowlanymi Toruń. Górą po tie-breaku był poznanianki.

Uni Opole – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2
(25:13, 20:25, 15:25, 25:23, 15:12)
KSZO Ostrowiec Św. – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:4
(20:25, 20:25, 15:25, 25:20, 22:25)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów poinformowała o pozyskaniu nowej atakującej. Została nią Marta Duda, która ostatnio próbowała swoich sił w siatkówce plażowej. Kontuzji niestety doznała Magdalena Szabó i na pewno kibice nie będą mogli oglądać tej siatkarki od początku sezonu.

Tarnowianki, podobnie jak beniaminek SAN-Pajda Jarosław, oraz Karpaty Krosno zmierzył się w towarzyskim turnieju o mistrzostwo Jarosławia. Skład turnieju uzupełniły drugi zespół gospodyń oraz drugoligowe Pogoń Proszowice i Tomasovia Tomaszów Lubelski.