Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mecze kontrolne Rosji i Bułgarii na remis

Mecze kontrolne Rosji i Bułgarii na remis

fot. Klaudia Piwowarczyk

W Warnie dwa mecze kontrolne rozegrali siatkarze Bułgarii oraz Rosji. W pierwszym z nich gospodarze triumfowali nad mistrzami Europy 3:2, ale w drugim spotkaniu lepsi okazali się podopieczni Siergieja Szlapnikowa. Obie drużyny przygotowują się do wrześniowych mistrzostw świata i dla obu nie były to ostatnie mecze sparingowe. Rosjanie w przyszłym tygodniu zagrają w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, natomiast Bułgaria podejmie w Sofii kadrę Belgii. Trener Plamen Konstantinow w mistrzostwach świata nie będzie mógł skorzystać z aż trzech zawodników. Z kontuzją borykają się Cwetan Sokołow i Georgi Bratoew, a Bojan Jordanow potrzebuje więcej czasu, aby powrócić do gry po urazie. W pierwszym spotkaniu kontrolnym z kadrą Rosji szkoleniowiec Bułgarów skorzystał z każdego zawodnika, którego ma do dyspozycji. Najlepszym punktującym okazał się Mirosław Gradinarow, który zapisał na swoim koncie 14 punktów, a 12 wywalczył Aleks Grażdanow. 11 oczek dołożył Nikołaj Penczew. Wśród Rosjan dobrze punktował Anton Karpuchow i Ilja Własow.

Bułgaria – Rosja 3:2
(23:25, 25:23, 21:25, 25:16, 15:7)


W drugim pojedynku mistrzom Europy udało się zrehabilitować. To oni triumfowali 3:1, choć do Warny nie polecieli Maksim Michajłow, Jegor Kluka, Dmitrij Wołkow oraz Dmitrij Muserski. Pod nieobecność liderów swojego zespołu dobrze radził sobie Własow, który w drugim sparingu zapisał na swoim koncie aż 15 oczek. W tym spotkaniu Rosjanie o wiele lepiej od rywali zagrali w ofensywie, kończąc 49% swoich akcji, a dodatkowo w swoim dorobku mieli 15 bloków, autorem 6 z nich był Iljas Kurkajew, który również może pochwalić się 15 punktami. Trener Siergiej Szlapnikow nie unikał zmian, a szansę do gry w drugim sparingu dostali wszyscy gracze oprócz Aleksieja Rodiczewa.

Bułgaria – Rosja 1:3
(23:25, 25:23, 22:25, 18:25)

Reprezentacja Bułgarii rozegra kolejne mecze kontrolne, tym razem w Sofii, a rywalami Plamena Konstantinowa będą Belgowie. Natomiast Sborna już w przyszłym tygodniu ponownie weźmie udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W Krakowie ma się już pojawić w pełnym składzie.

źródło: sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved