Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mecze Jastrzębskiego Węgla z Trentino przełożone

Mecze Jastrzębskiego Węgla z Trentino przełożone

fot. Klaudia Piwowarczyk

Zaplanowane na najbliższy piątek i sobotę ćwierćfinałowe spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Itasem Trentino w słoweńskim Mariborze nie odbędą się. We wtorkowe popołudnie CEV poinformował, że z uwagi na epidemię koronawirusa wszystkie mecze europejskich pucharów z udziałem włoskich ekip zostaną przełożone. W związku z tą decyzją zarząd Jastrzębskiego Węgla wydał w tej sprawie specjalny komunikat. Poniżej prezentujemy jego treść.

Komunikat Zarządu KS-u Jastrzębski Węgiel S.A.:Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że w dniu 10 marca 2020 r. w godzinach popołudniowych otrzymał oficjalne stanowisko CEV, w którym Europejska Konfederacja Siatkówki – w związku z epidemią koronawirusa – podjęła decyzję o przełożeniu wszystkich meczów z udziałem włoskich klubów w europejskich pucharach zarówno na terenie Włoch, jak i poza granicami Italii.

Dzisiejsza decyzja europejskich władz siatkarskich obejmuje także naszą ćwierćfinałową rywalizację w Lidze Mistrzów z włoskim klubem Trentino Itas. Tym samym uchylona zostaje decyzja CEV z 6 marca 2020 r., zgodnie z którą dwumecz z włoskim klubem z Trydentu miał się odbyć na neutralnym terenie, w słoweńskim Mariborze.

Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. wyraża duże zadowolenie z takiego rozstrzygnięcia, gdyż od początku uważaliśmy, że rywalizacja ta powinna odbyć się na boisku, w pełnym komforcie psychicznym dla wszystkich jej uczestników.

Jednocześnie podajemy, że będziemy oczekiwać na dalsze informacje z CEV w tej sprawie.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved