Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Mecz w Policach się nie odbył z powodu… kwarantanny

Mecz w Policach się nie odbył z powodu… kwarantanny

Odwołane i przesuwane mecze Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń, nierozegrany mecz w Pucharze CEV. Odwołane kolejki spotkań we włoskiej Serie A kobiet i mężczyzn – to wszystko efekty epidemii wywołanej przez koronawirusa. Jak się okazało, problemy dotarły również do naszego kraju i powoli dotykają polską siatkówkę. Wczoraj odwołano z tego powodu mecz II ligi kobiet w Policach – zostanie on zweryfikowany jako walkower.

Problemy wywołane epidemią koronawirusa w Europie coraz mocniej dotykają świat sportu i europejską siatkówkę. Odwołano i przełożone mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów. Nie odbędzie się rewanżowy mecz w Conegliano – mistrzynie Niemiec po porażce 0:3 u siebie nie chcą ryzykować wyjazdu do Włoch i Imoco Volley awansowało do półfinału po jednym meczu. Podobna sytuacja ma miejsce w Pucharze CEV siatkarzy.Epidemia już skomplikowała terminarz włoskiej Serie A kobiet i mężczyzn. Nie wiadomo, czy uda się rozegrać w najbliższym czasie następne kolejki i czy mecze będą w hali mogli obejrzeć kibice. Koronawirus dotarł już także do Polski i… już odcisnął pierwsze piętno na polskiej siatkówce. Zaplanowany na sobotę mecz II ligi kobiet pomiędzy SMS Police a Gedanią Gdańsk nie odbył się.

Na wniosek zespołu SMS Police, w związku z kwarantanną w internacie Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, przy któym znajduje się również hala sportowa, Wydział Rozgrywek PZPS anulował to spotkanie. Wynik zostanie zweryfikowany na 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) na korzyść zespołu Gedania Gdańsk, bez wyciągania dalszych konsekwencji w stosunku do zespołu SMS Police. Na szczęście wynik tego spotkania w ostatniej kolejce rundy zasadniczej grupy 1 nie zmienił by końcowej kolejności. SMS zajął ostatnie miejsce w tabeli, poza tym i tak nie uczestniczy w play-off. Siatkarki z Gdańska bez względu na wynik tego meczu zajęły 4. miejsce i zagrają w play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved