Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mecz w Tomaszowie Mazowieckim odwołany

Mecz w Tomaszowie Mazowieckim odwołany

fot. Piotr Sumara

PLS 12 marca wstrzymał rozgrywki PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet. Jedynie Krispol I liga miała rozegrać ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i dopiero po niej zostanie wstrzymana. Okazuje się jednak, że nie wszystkie spotkania 26. serii zaplecza PlusLigi odbędą się zgodnie z planem.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki wstrzymała do odwołania wszystkie rozgrywki ligowe, którymi zarządza. PlusLiga i Liga Siatkówki Kobiet przestały grać 12 marca, zaś I liga mężczyzn zostanie zatrzymana od 15 marca. Odwołano również Puchar Polski, który miał być grany w weekend bez udziału publiczności.W Krispol I lidze w dniach 12-14 marca zaplanowano ostatnią kolejkę fazy zasadniczej, po której miała zostać wyłoniona ósemka najlepszych drużyn. Zespoły wciąż walczą o jak najwyższą pozycję przed fazą play-off. Nie wiadomo jednak, czy do niej dojdzie, bowiem ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa rozgrywki po rundzie zasadniczej zostaną wstrzymane. Dotychczas z 26. kolejki rozegrano dwa mecze – 5 marca BBTS Bielsko-Biała przegrał po tie-breaku z ZAKSĄ Strzelce Opolskie a w miniony czwartek APP Krispol Września pokonał Stal Nysę.

Kolejne mecze zaplecza PlusLigi zaplanowano na sobotę. Już w czwartek na łamach mediów społecznościowych Lechia Tomaszów Mazowiecki informowała, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym ich mecz z LUK Politechniką Lublin nie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim a zarząd szukał innego rozwiązania. Ostatecznie w związku z brakiem hali, w której drużyny mogłyby rozegrać spotkanie, w porozumieniu z Polską Ligą Siatkówki podjęto decyzję o odwołaniu meczu. PLS po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej ma podać nowy termin pojedynku.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved