Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mecz PGE Skry w Ankarze pod znakiem zapytania?

Mecz PGE Skry w Ankarze pod znakiem zapytania?

fot. Katarzyna Antczak

Zdobywcy Pucharu Polski w środę pokonali w Atlas Arenie turecki Ziraat Ankara i przed meczem rewanżowym są w bardzo dobrej sytuacji. Pojawił się jednak inny problem – mistrzowie Polski po zamachu terrorystycznym w stolicy Turcji muszą szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo. – Jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się w stolicy Turcji – mówi prezes klubu z Bełchatowa, Konrad Piechocki.

W środę, 17 lutego w zamachu terrorystycznym w stolicy Turcji zginęło 28 osób, a około 60 zostało rannych, po tym jak w pobliżu budynków rządowych eksplodował samochód-pułapka. Hala, w której bełchatowianie mają rozegrać swój mecz rewanżowy, czyli TVF Baskent Sports Hall, znajduje się kilka kilometrów od tego miejsca.Władze Skry Bełchatów nie ukrywają, że są zaniepokojeni tym wydarzeniem i zastanawiają się, jak zareagować w zaistniałej sytuacji. – Zastanawiamy się, co zrobić. Rozważamy różne kroki – mówił prezes klubu, Konrad Piechocki. Decyzja została już jednak podjęta. – Wyślemy do Ziraatu oraz CEV pismo z prośbą o dodatkową eskortę z lotniska do hotelu i z hotelu do hali. Napisaliśmy, że na sercu leży nam dobro siatkówki, ale jesteśmy zaniepokojeni tym, co dzieje się w stolicy Turcji  – wyjaśnił prezes PGE Skry Bełchatów.

W środowym meczu rozegranym w Atlas Arenie padł rekord frekwencji w tegorocznej Lidze Mistrzów. Czy możliwe byłoby rozegranie drugiego meczu również w tym miejscu, jako wyjście awaryjne z tej sytuacji? – Nie chcemy wykorzystywać sytuacji i żerować na nieszczęściu Turków. Jeśli jednak z taką inicjatywą wyjdzie Ziraat lub CEV, to jesteśmy oczywiście gotowi rozegrać mecz u siebie – dodał Konrad Piechocki. Przypomnijmy, że wcześniej ze względu na napięte stosunki polityczne do Turcji nie przylecieli siatkarze Dynama Moskwa, którzy (prawdopodobnie) przypłacili tę decyzję odpadnięciem z rozgrywek.

*więcej na przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved