Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mecz Gwiazd: Południe nie dało szans północy! Dyszel zadecydował!

Mecz Gwiazd: Południe nie dało szans północy! Dyszel zadecydował!

Kamerzysta Wrona, komentator Jakub Jarosz i siatkarskie sędziowanie dodały kolorytu Meczowi Gwiazd, który odbył się po raz pierwszy od 2010 roku. Samą siatkówkę zdominował zespół z południa, a nie zabrakło także przyznania nagród indywidualnych. Najlepszy na zimnej północy był Wojciech Grzyb, na gorącym południu Marcin Możdżonek, a nagrodę specjalną w postaci tytułu najweselszego siatkarza przyznano Andrzejowi Wronie.

Tym razem spotkanie nie rozpoczęło się od żadnego udanego trafienia. Swoje próby celowania piłką do kosza popsuli po kolei Paweł Woicki i Andrzej Wrona. Dopiero Bartosz Gawryszewski uratował honor siatkarskiej celności, a chwilę potem jego śladem poszedł Damian Wojtaszek. W drużynie z południa ta, jak się okazało wybitnie trudna sztuka udała się jedynie Lukasowi Kampie.Kiedy okazało się, że z celnością u gwiazd PlusLigi nie jest najlepiej, kibiców uraczono konkursem siatkarskiego gwoździa. W tej konkurencji równych sobie nie mieli gwiazdorzy prosto ze stolicy, a rywalizację rozstrzygnęli między sobą Bartosz Kwolek i Wojciech Włodarczyk. Krakowska publiczność zadecydowała, że najlepiej poszło temu drugiemu.

Prawdziwe siatkarskie święto rozpoczęła niezbyt poważna zagrywka Michała Masnego, ale z każdą kolejną akcją siatkarze się rozkręcali. Nie zabrakło też wideoweryfikacji, która w wykonaniu kabaretu Neo-Nówka przebiegła zdecydowanie mniej kabaretowo niż niektóre poważniejsze challenge. Andrzej Wrona w pewnym momencie przeleciał najpierw na lewe, potem na prawe skrzydło, ale chyba zabrakło mu trochę polotu, bo obie akcje padły łupem południa. Wystawa do Aleksandra Śliwki wpadła jak przysłowiowy wspomniany owoc w kompot, ten na szczęście nie wpadł w czekoladę i szybko swoją słodką zagrywką doprowadził do remisu po 10. Damian Wojtaszek wreszcie miał okazję pokazać pełnię swoich możliwości i rozwinął się w ofensywie (12:12), a zabawę dwóch rozgrywających próbował przerwać Salvador Oliva i to jego ekipa cały czas była na minimalnym plusie. Wszystko pewnie przez to, że ciągnęło Wronę do kamery, a Jakub Jarosz pozazdrościł swojemu tacie i zastąpił w roli komentatora Wojciecha Drzyzgę. Wszystkim umknął najpiękniejszy gwóźdź w wykonaniu Macieja Muzaja. Za ten atak chyba sędziowie spotkania przyznali południu dwa oczka, bo chwilę potem to właśnie południowcy cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym secie.

Trenerzy obu składów chyba nie byli zadowoleni z wyniku premierowej odsłony, bo na boisku po obu stronach pojawiły się całkiem nowe szóstki. Już na początku Jakub Kochanowski udowodnił, że nie bez przyczyny Leon Bartman jest dyrektorem ukończonego przez środkowego SMS-u Spała, bo punkt zdobył tyłem do siatki. Rywale wcale się tego nie przestraszyli, a Thibault Rossard próbował pobić rekord zagrywki… w wysokości (9:9). Pawłowi Woickiemu i Wojciechowi Grzybowi (oczywiście nie wypominając wieku) chyba przypominały się stare czasu, bo takiej przesuniętej krótkiej, to dawno już nie było na siatkarskich parkietach. Trochę swojemu vis a vis pozazdrościł Michał Kędzierski i zaatakował z prawej flanki (16:14). Do korzeni postanowili wrócić Muzaj i Bartłomiej Lemański i szorowali parkiet po upadku Kędzierskiego. Chyba trochę to boisko zaczarowali, bo cały czas to właśnie ta strona była dwa punkty z przodu. Nie popisał się Jarosz, a panowie Tomasz Fornal i Kochanowski zatęsknili za tym, jak wspólnie jeszcze kilka miesięcy temu wspólnie ogrywali wszystkich juniorów świata. Na niewiele się to zdało, bo wszystko popsuł Woicki, kiwając w siatkę i to południe wygrywało już 2:0.

Trenerzy się zdecydowanie zdenerwowali i zdecydowali, że siatkówka nie będzie już sportem zespołowym. W grze na „dyszle” też lepsi byli gracze z południa, honor północy mocnym zbiciem uratował Damian Wojtaszek. Ostatnim dyszlem w tym spotkaniu okazało się arcyprecyzyjne odbicie Lukasa Kampy (15:11) i całą rywalizację zdominowali gorący południowcy.

Zobacz również:
Galeria zdjęć z Meczu Gwiazd PlusLigi

Na Meczu Gwiazd w Krakowie:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved