Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Mecz Gwiazd na Plaży Gotyku

Mecz Gwiazd na Plaży Gotyku

fot. archiwum

Niedziela była niezwykle intensywny i udanym dniem w Bella Plaży Gotyku Toruń 2016. Najpierw zakończyły się rozgrywki Pucharu Polski amatorów, a następnie po krótkiej przerwie na boisku stadionu głównego odbył się długo wyczekiwany Mecz Gwiazd, w którym udział wzięli znamienici goście. Nie brakowało pokazu umiejętności zawodników, śmiechu i dobrej zabawy. Wydarzeniu towarzyszyły oczywiście dodatkowe atrakcje.

Na ten dzień czekała Bella Plaża Gotyku – mecz pokazowy, rozgrywany przez zaproszone gwiazdy polskiej siatkówki, był jednym z najważniejszych punktów rozgrywek. Do Torunia po raz kolejny zawitali Dominik Witczak (z Plażą Gotyku związany od początku), Krzysztof Ignaczak i Edward Skorek. Po raz pierwszy na toruńskiej plaży pojawili się natomiast Paweł Zagumny, Marcin Waliński i Kamil Droszyński. Tak naprawdę więc na boisku spotkały się trzy siatkarskie pokolenia. W rolę szkoleniowców wcielili się Edward Skorek (duetu Witczak/Ignaczak) i Paweł Zagumny (duetu Droszyński/Waliński). W dodatku rozgrywający mistrzowskiej drużyny z 2014 roku po pewnym czasie objął we władanie stanowisko sędziowskie i to on rozdzielał drużynom punkty.Po rozegraniu pokazowego seta oczywiście nie zabrakło roszad w składach, żartów i dużej ilości śmiechu. Tańczący Marcin Waliński, „reanimowany” Krzysztof Ignaczak – to tylko niektóre z wesołych momentów tegorocznego Meczu Gwiazd. Ważnym punktem całego wydarzenia były starcia rozgrywane przez gwiazdy wspólnie z kibicami. Po symbolicznej wpłacie na cel charytatywny pierwszych dwadzieścia chętnych osób miało okazję zagrać u boku swojego ulubieńca. – Daliśmy radę i chyba udało nam się sprawić, że tak licznie przybyli kibice dobrze bawili się na trybunach. Było naprawdę fajnie – podkreślali po wszystkim zawodnicy. – Naprawdę fajnie było przyjechać do Torunia i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie okazja spotkać się z tutejszą publicznością – dodawali.

Cały Mecz Gwiazd, oprócz popularyzacji siatkówki w toruńskim rejonie, miał jeszcze jeden bardzo ważny cel – zbiórkę pieniędzy dla chorego Jasia Oczkowskiego. Oprócz pieniędzy zebranych w czasie Meczu Gwiazd organizatorzy Bella Plaży Gotyku Toruń 2016 przeznaczą na ten cel także wpływy ze sprzedaży koszulek, która odbywała się w niedzielę, a także te uzyskane z licytacji, m.in. złotego medalu mistrzostw Polski Dominika Witczaka. Atakujący jest najpewniej ewenementem w polskiej lidze, bowiem w jednym sezonie bronił barw drużyn, które na jego koniec zagrały w finale i zdobywały medale. Rozgrywki 2015/2016 Witczak rozpoczynał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, natomiast po wypożyczeniu go w trakcie sezonu zakończył je w Resovii Rzeszów. Z rzeszowskim zespołem atakujący wywalczył srebro, ale władze Polskiej Ligi Piłki Siatkowej postanowiły przyznać mu także złoto, które zdobyła jego wcześniejsza drużyna. Medal został mu wręczony właśnie podczas Plaży Gotyku. Ten zdobyty w bardzo nietypowy sposób krążek zawodnik przekazał na licytację.

Z gwiazdami Bella Plaży Gotyku Toruń 2016 zagrali:
Staś Pawlikowski, Nina Kroll, Paulina Jędryczka, Mateusz Jędryczka, Małgorzata Grabowska, Anna Szweda, Oliver Hołod, Maciej Szalaty, Martyna Chojnacka, Klaudia Kiunder, Oliwia Węgrzynowska, Kasia Marciniak, Iza Makowska, Magda Olszewska, Patryk Olszewski, Kasia Bułaś, Kalina Chełmińska, Oliwia Zawadzka, Karolina Mączko, Aleksandra Kurowska.

źródło: plazagotyku.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved