Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Ósme miejsce Polek, złoto dla Holenderek

ME U-20: Ósme miejsce Polek, złoto dla Holenderek

Kinga Legieta i Martyna Kłoda zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu w mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej, które zakończyły się w tureckiej Antalyi. Na najwyższym stopniu podium stanęły Joy Stubbe i Nika Daalderop z Holandii, które w finale pokonały parę włoską. Brązowe medale zgarnęły siatkarki z Białorusi.

Kinga Legieta i Martyna Kłoda w sobotę przegrały mecz ćwierćfinałowy i w niedzielę znalazły się w gronie zespołów walczących o miejsca 5-8. W pierwszym swoim spotkaniu biało-czerwone zmierzyły się z łotewską parą Tina Graudina/Anastasija Kravcenoka. Rywalki w pierwszym secie wygrały wysoko do 11, w drugim Polki stawiały zacięty opór, niestety przegrały do 19. W meczu o siódme miejsce w turnieju nasze siatkarki zmierzyły się ze Spelą Morgan i Tajdą Lovsin ze Słowenii. I znów reprezentantki Polski uległy rywalkom w dwóch setach, tym razem do 14 i 15, ostatecznie zajmując ósme miejsce w turnieju.

Najlepsze w Europie w tej kategorii wiekowej okazały się Joy Stubbe i Nika Daalderop z Holandii. Złote medalistki w półfinale po tie-breaku pokonały parę białoruską, a w finale już w dwóch setach wygrały z Gaią Traballi i Ester Maestroni z Włoch. W meczu o trzecie miejsce Białorusinki Wiktoryja Szalajełskaja i Wiktoryja Siakretawa wygrały po tie-breaku z Rosjankami i sięgnęły po złote medale. Dla duetu rosyjskiego był to drugi przegrany tie-break w niedzielę, co pozbawiło je miejsca na podium.