Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Legieta i Kłoda odpadły o krok od półfinału

ME U-20: Legieta i Kłoda odpadły o krok od półfinału

W tureckiej Antalyi w decydującą fazę wchodzi turniej finałowy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 20. Kinga Legieta i Martyna Kłoda w pierwszej rundzie dopiero po trzech setach pokonały Austriaczki – Friedl i Kiss. W kolejnej fazie Polki zmierzyły się z wysoko notowanym szwajcarskim duetem Marolf/Vergé-Dépré. Ten pojedynek również po trzech emocjonujących partiach padł łupem Polek. Dopiero w trzeciej rundzie biało-czerwone doznały porażki 1:2, przez co odpadły z rywalizacji o medale.

Ponieważ biało-czerwone zakończyły rozgrywki grupowe na drugim miejscu, kolejną fazę mistrzostw Europy rozpoczęły już od rundy I. W tej części ich rywalkami były Austriaczki Friedl i Kiss. Pierwszy set był ciekawy, jednak lepiej rozegrały go przeciwniczki Polek, ostatecznie wygrywając do 19. Podrażnione porażką biało-czerwone od początku drugiej odsłony kontrolowały grę. W tym secie ich rywalki zdołały zdobyć zaledwie 13 oczek. Decydujący set również padł łupem naszych reprezentantek, które wygrywając 15:10, awansowały do kolejnej rundy.

Legieta/Kłoda POL  [11] – Friedl Fr./Kiss AUT [25] 2:1
(19:21, 21:13, 15:10)

W pojedynku drugiej rundy Polki czekała trudna przeszkoda – wysoko notowane Szwajcarki. Biało-czerwone nie wystraszyły się jednak przeciwniczek, od początku podchodząc do spotkania bez kompleksów. Legieta i Kłoda pierwszego seta wygrały bez najmniejszego problemu, pokonując rywalki do 13. W drugiej odsłonie spotkania nie zabrakło emocji. Gra była bardzo wyrównana, jednak ostatecznie po grze na przewagi lepsze okazały się Szwajcarki. Polki nie straciły jednak animuszu, w decydującym secie również nie brakowało walki, górą w tej odsłonie ponownie były Legieta i Kłoda. Reprezentantki Polski po tym zwycięstwie dzielił tylko krok od półfinału.

Marolf/Vergé-Dépré SUI [2] – Legieta/Kłoda POL [11] 1:2
(13:21, 22:20, 11:15)

W meczu 3. rundy lepiej w początkowej fazie radziły sobie Rosjanki (3:1), jednak biało-czerwone szybko odrobiły straty (5:5). Rozgorzała walka punkt za punkt, z czasem Polki zaczęły budować przewagę (15:11). W końcówce reprezentantki Polski zupełnie przejęły kontrolę, Rosjanki popełniały proste błędy (19:11). Legieta i Kłoda inauguracyjną odsłonę wygrały do 16. W drugiego seta również znacznie lepiej weszły reprezentantki Rosji (8:2). Polki długo nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze grające przeciwniczki. Dopiero w drugiej części seta Legieta/Kłoda zaczęły odrabiać straty, jednak różnica punktowa okazała się zbyt duża. Rosjanki bez najmniejszych problemów doprowadziły do trzeciego seta.

Podrażnione porażką biało-czerwone zaczęły decydującą odsłonę od prowadzenia 2:0, chociaż Rosjanki bez problemu odrobiły straty, po chwili ponownie do głosu doszły Legieta/Kłoda (5:2). Zajonczkowskaja/Rudych nie odpuszczały, szybko doprowadzając do wyrównania (7:7). Od tego momentu rozpoczęła się gra punkt za punkt. W końcówce spokojniej grały Rosjanki i to one odskoczyły na trzy punkty (13:10). Chociaż reprezentantki Rosji miały kilka piłek meczowych, nie wykorzystały ich (14:14). Pomimo walki do końca Polki ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek (15:17). Tym samym to rosyjski duet zagra w półfinale z włoską parą Traballi/Maestroni.

Zajonczkowskaja/Rudych RUS [23] – Legieta/Kłoda POL [11] 2:1
(16:21, 21:10, 17:15)