Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20: Legieta i Kłoda na drugim miejscu w grupie

ME U-20: Legieta i Kłoda na drugim miejscu w grupie

W tureckiej Antalyi rozpoczął się w czwartek turniej finałowy mistrzostw Europy w siatkówce plażowej do lat 20. Kinga Legieta i Martyna Kłoda, które reprezentują nasz kraj, wygrały dwa spotkania i jedno przegrały w swojej grupie, wychodząc do fazy pucharowej z drugiego miejsca.

Kinga Legieta i Martyna Kłoda to jedyna polska żeńska para reprezentująca nasz kraj w mistrzostwach Europy do lat 20. Turniej w Antalyi w Turcji rozpoczął się wczoraj, a nasze siatkarki wybiegły na boisko przeciwko bułgarskiej parze Simona Nikołowa/Joana Nikołowa. Polki w wyrównanym pierwszym secie zachowały o wiele więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały do 19. W drugiej partii biało-czerwone miały już większą przewagę, zwyciężyły do 17, notując na swoim koncie pierwszą wygraną.

W drugim meczu w piątek rano Polki zmierzyły się z gospodyniami, Ezgi Boke i Pelin Ilgin. Znów w pierwszym secie nasze siatkarki miały trochę problemów, wynik długo oscylował wokół remisu, ostatecznie Legieta i Kłoda wygrały go do 19. W drugiej partii biało-czerwone już całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku i pewnie pokonały rywalki 21:12, zapewniając sobie awans do dalszych gier.

Po południu nasze siatkarki zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce w grupie z również niepokonanymi Swietłaną Chołominą i Darią Mastikową z Rosji. Tym razem Polki musiały uznać wyższość rywalek, które wygrały w setach do 16 i 18 i bezpośrednio z pierwszego miejsca awansowały do II rundy fazy pucharowej. Polki w sobotę rozpoczną rywalizację w I rundzie.