Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-20: Kaszewiak i Paszkowski na 8. miejscu, złoto dla Norwegów

ME U-20: Kaszewiak i Paszkowski na 8. miejscu, złoto dla Norwegów

Zakończyły się mistrzostwa Europy do lat 20 w siatkówce plażowej. Nasi reprezentanci, Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski, po dwóch niedzielnych porażkach uplasowali się na ósmym miejscu w turnieju. Na najwyższym stopniu podium stanęli w Antalyi Norwegowie Sørum/Mol, srebro przypadło Rosjanom, brąz Szwajcarom.

Po sobotniej porażce z Łotyszami w ćwierćfinale Polakom pozostała walka o miejsca 5-8. W pierwszym niedzielnym meczu Maciej Kaszewiak i Mateusz Paszkowski zmierzyli się z niemiecką parą Julius Thole/Sven Winter. Rywale okazali się lepsi w obu setach – do 18 i 17 – i to oni walczyli o miejsce 5., biało-czerwoni musieli zadowolić się walką o miejsce siódme. W ostatnim meczu turnieju Kaszewiak i Paszkowski stanęli naprzeciw Holendrów Rubena Penningi i Meesa Bloma. Pierwszego seta Polacy przegrali po walce do 19, w drugiej partii już całkowicie opadli z sił i zostali rozbici do 13. Tym samym Kaszewiak i Paszkowski zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu w Europie.

Po złote medale sięgnęli Norwegowie Aleksander Sørum i Anders Mol, którzy najpierw w meczu półfinałowym pokonali 2:0 Szwajcarów, a potem w finale w dwóch zaciętych setach ograli Wasilija Iwanowa i Aleksandra Kramarenko z Rosji. Na najniższym stopniu podium stanęli Florian Breer i Yves Haussener ze Szwajcarii.