Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

ME U-18: Polki nie zdołały awansować do ćwierćfinału

Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik pokonały bez problemu w I rundzie fazy pucharowej mistrzostw Europy do lat 18 rywalki z Izraela i awansowały do 1/8 finału turnieju. W walce o awans do ćwierćfinału biało-czerwone zmierzyły się w austriackim Baden z ukraińską parą Czeczelnycka/Romaniuk. Niestety górą w dwóch setach były rywalki, które tym samym wyeliminowały nasze siatkarki z walki o medale.

Zuzanna Bielak i Aleksandra Chudzik reprezentujące Polskę w mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej w swojej grupie zajęły drugie miejsce i fazę pucharową musiały rozpocząć od pierwszej rundy. W niej w walce o awans do 1/8 finału biało-czerwone zmierzyły się z Mayą Ben Shlomo i Haną Rozenstein z Izraela.

Od samego początku spotkania Polki dominowały na boisku, mając sporą przewagę. Chudzik i Bielak odskoczyły bardzo szybko rywalkom, często zmuszały je do popełnienia błedów, same myląc się niezwykle rzadko. Przeciwniczki nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z naszymi siatkarkami i przegrały pierwszego seta wysoko do 8. Podobny przebieg miała druga partia tego spotkania. To Polki dyktowały warunki gry i cały czas powiększały swoją przewagę. Młode rywalki z Izraela momentami mogły przyglądać się tylko dobrej grze biało-czerwonych. W efekcie reprezentantki Polski wygrały do 9 i całe spotkanie 2:0.

W drugim sobotnim meczu biało-czerwone zmierzyły się o awans do ćwierćfinału z Anną Czeczelnycka i Darią Romaniuk z Ukrainy. W pierwszym secie Aleksandra Chudzik i Zuzanna Bielak walczyły z rywalkami o każdy punkt, a wynik bardzo często był bliski remisu. Do końca nie było wiadomo, na którą stronę przechyli się szala zwycięstwa, ostatecznie ostatnie piłki należały do rywalek, które wygrały 21:19 i objęły prowadzenie w tym meczu.

Drugi set nie zaczął się po myśli biało-czerwonych. Rywalki błyskawicznie odskoczyły na kilka punktów i cały czas powiększały przewagę. Po Polkach było widać już zmęczenie poprzednim spotkaniem, a Ukrainki grały coraz lepiej i coraz rzadziej się myliły. W efekcie zdominowały wydarzenia na boisku i wygrały drugiego seta bardzo wysoko do 10 i całe spotkanie 2:0. Siatkarki z Ukrainy zagrają więc w ćwierćfinale mistrzostw Europy, a Polki skończyły turniej na miejscach 9-16.