Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Niemcy w kolejnej rundzie

ME: Niemcy w kolejnej rundzie

Reprezentacja Niemiec gra z meczu na mecz coraz lepiej. Dziś w trzech setach pokonała Belgów. Jedynie druga partia toczyła się na przewagi, nerwy szybciej opanowali podopieczni Vitala Heynena i zameldowali się w ćwierćfinale. A tam czeka na nich zespół Bułgarii.

Już na początku meczu dobra zagrywka Georga Grozera pozwoliła Niemcom odskoczyć na 4:1 i o przerwę poprosił trener Dominique Baeyens. Po niej niemiecki bombardier jednak dalej nie wstrzymywał ręki (5:1). Podopieczni trenera Vitala Heynena szybko narzucili rywalom swój styl gry, na przerwie technicznej prowadzili 8:3 i dalej nie zwalniali tempa. Przy stanie 3:10 trener Baeyens miał już wykorzystane obie przysługujące mu przerwy. W ekipie niemieckiej dobrze funkcjonował blok, zagrywka, wysoka była także skuteczność ataku (57% przy 40% rywali). Zepsuta zagrywka Belgów sprowadziła zespoły przy stanie 16:10 na przerwę techniczną. Niemcy spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (20:13). Udany atak Christiana Fromma z drugiej linii dał Niemcom piłki setowe przy stanie 24:16. Po chwili mocna zagrywka tego skrzydłowego wymusiła błąd Belgów i sędzia odgwizdał koniec tej części meczu.

Drugiego seta nasi zachodni sąsiedzi również rozpoczęli z dużym animuszem, prowadzili już 4:0 i trener Dominique Baeyens musiał szybko zawołać swoich zawodników do siebie. Poskutkowało, bowiem wkrótce był już remis 7:7, w czym duża zasługa Sama Deroo, lidera drużyny. Belgowie zdołali także wyjść na prowadzenie 9:7 po akcjach Seppe Baetensa. Dobrze zafunkcjonowała belgijska defensywa, udanie uderzył Verhees i przy stanie 11:8 dla przeciwnika o przerwę poprosił Vital Heynen, Niemcy wyrównali przy zagrywce Grozera na 13:13. Zacięta gra trwała w najlepsze i do samego końca tej odsłony można było obserwować wyrównaną walkę. Belgowie utrzymywali niewielkie prowadzenie, ale kiedy Niemcy wyrównali na 19:19, trener Baeyens zawołał swoich siatkarzy do siebie. Po kolejnym ataku Sama Deroo Belgowie przeważali 22:20. Niemcy zdołali wyrównać po raz kolejny, ale kiedy asem serwisowym popisał się Bram van den Dries, proste błędy sprawiły, że nie wykorzystali oni swojej szansy na wygranie seta bez gry na przewagi. W końcówce wojnę nerwów lepiej wytrzymali Niemcy, kończąc seta przy zagrywce Grozera. Belgowie, a konkretnie Valkiers uderzył w aut i w ten sposób proste błędy zabrały im zwycięstwo w tym secie.

Trzeci set był początkowo bardzo wyrównany (6:6). Atak Grozera i blok Tima Broshoga dały wynik 8:6 dla Niemców na przerwie technicznej. Grozer nadal nie wstrzymywał ręki, działał blok, na który nadział się van den Dries i tablica pokazywała wynik 10:7. Brązowi medaliści mistrzostw świata utrzymywali prowadzenie, a nawet je powiększali, po udanej akcji w bloku było już 15:10, a po chwili 16:10. Niemcy pewnie zmierzali po awans do 1/4 finału, po ataku Fromma było już 20:14, a po chwili punktowy serwis dołożył Georg Grozer (21:14). Sprytny techniczny atak Denisa Kaliberdy dał wynik 23:15, a kolejny atak tego zawodnika sprawił, że było już 24:16 i piłki meczowe. Mecz potężnym atakiem zakończył Georg Grozer.

Belgia – Niemcy 0:3
(16:25, 29:31, 17:25)

Belgia: Deroo (17), Verhees (7), van de Voorde (4), van Walle (3), Valkiers (1), Baetens (4), Dejonckheere (libero) oraz van den Dries (2), Coolman (1), D’Hulst, Deroey i Rousseaux (3)
Niemcy: Fromm (14), Kaliberda (9),  Böhme (10), Grozer (17), Kampa (1), Andrei (3), Steuerwald (libero) oraz Schwarz, Broshog (3), Westphal i Zimmermann