Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME K, gr. B: Mocne otwarcie Belgijek

ME K, gr. B: Mocne otwarcie Belgijek

fot. fivb-org

Bardzo dobre rozpoczęcie rywalizacji w ramach grupy B kobiecych mistrzostw Europy zaliczyła reprezentacja Belgii. Siatkarki prowadzone przez Gerta Van De Broecka pewnie rozprawiły się z Ukrainą, inkasując łatwe trzy punkty w turnieju.Początek meczu stał pod znakiem walki cios za cios, ale błędy Ukrainek w ataku oraz w przyjęciu w połączeniu z udanymi kiwkami na środku Marlies Jansens sprawiły, że Belgijki dość łatwo zyskały czteropunktowe prowadzenie. Z każdą kolejną akcją ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza. Do gry po ich stronie włączyła się Britt Herbots, a rywalki miały olbrzymie kłopoty z przyjęciem. Udane kontry Celine van Gestel oraz Dominiki Sobolskiej spowodowały, że żółte tygrysice w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia. udane zagrania Ukrainek można było policzyć na palcach jednej ręki. W końcówce były one tylko tłem dla Belgijek, a skuteczne zbicie Kai Grobelnej zakończyło nierówną walkę w premierowej odsłonie (25:10).

W drugiego seta lepiej weszły Ukrainki, które po skutecznej kontrze Olesi Rychliuk zbudowały sobie dwupunktowe prowadzenie, ale blok rywalek sprawił, że szybko je straciły. W kolejnych minutach wszystko zaczęło wracać do normy. Kłopoty z przyjęciem Ukrainek były wodą na młyn dla Belgijek. Skutecznie na kontrach prezentowały się Grobelna i Jansens, a dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do pięciu oczek. Swoje w ataku i polu serwisowym robiła Herbots, a faworytki kontrolowały grę. W końcówce Belgijkom przytrafił się przestój, a po wygranej przepychance na siatce przez Irinę Truszkinę Ukrainki zbliżyły się na 17:22. Ostatecznie po zbiciu Herbots Belgijki triumfowały 25:19.

W trzeciej odsłonie Belgijki poszły za ciosem. Kilka ich efektownych obron pozwoliło im wyprowadzić kontry, dzięki którym odskoczyły od rywalek na cztery oczka. ale w ich grze zaczęły pojawiać się błędy, a udane zagranie Nadii Kodoli pozwoliło Ukrainkom zbliżyć się na jedno oczko. Długo nie były jednak w stanie dotrzymać kroku przeciwniczkom, a w mgnieniu oka ich strata ponownie wzrosła do pięciu oczek. Pojedyncze udane zagrania Kodoli i Rychliuk nie poderwały ich do walki. Faworytki do sukcesu prowadziła Herbots, a asa serwisowego dołożyła Ilka van de Vyver. W końcówce Ukrainki zdobyły kilka oczek z rzędu, ale nie uchroniło ich to od porażki. Mocne zbicie Herbots przypieczętowało zwycięstwo żółtych tygrysic (25:22).

Belgia – Ukraina 3:0
(25:10, 25:19, 25:22)

Składy drużyn:
Belgia: Herbots (21), van Gestel (12), Grobelna (11), Sobolska (4), Janssens (10), van de Vyver (4), Ruysschaert (libero) oraz Stragier (1), Goliat (libero)
Ukraina: Truszkinaa (4), Denisowa (2), Dorsman, Stepaniuk (1), Peretiatko (1), Rychliuk (14), Karasowa (libero) oraz Politanska (2), Kraiduba (4), Gerasymowa, Kodola (8)


Zobacz także:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw Europy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved