Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2017: Siatkarze zawitają do Łodzi

ME 2017: Siatkarze zawitają do Łodzi

fot. Tomasz Tadrała

Już w następnym roku kolejna siatkarska impreza o randze mistrzowskiej w naszym kraju. Tym razem do Polski przyjadą najlepsze reprezentacje męskie. Jedną z aren mistrzostw będzie prawdopodobnie Łódź.

Jak podaje portal sport.pl, szefowie PZPS-u spotkali się z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Podczas spotkania ustalono, że rozgrywki Ligi Światowej będą rozgrywane w Łodzi przynajmniej do 2018 roku. Ponadto w 2017 roku najprawdopodobniej w Atlas Arenie zagrają siatkarze reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy.

W fazie grupowej podopieczni trenera Stephane’a Antigi będą rywalizować w krakowskiej Tauron Arenie, a na ćwierćfinały przeniosą się właśnie do Łodzi, gdzie także zostaną rozegrane półfinały i spotkania o medale. Chęć goszczenia polskiej drużyny poza Krakowem i Łodzią zgłosił również Gdańsk. W Łodzi odbędzie się być może także losowanie grup oraz kongres europejskiej federacji siatkarskiej.W 2009 roku w Atlas Arenie rozgrywano mistrzostwa Europy kobiet, podczas których reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal. Również siatkarze wspominają miło pobyt w Łodzi, ponieważ w drugiej fazie mundialu w 2014 roku zajęli drugie miejsce, a w trzeciej pokonali Brazylię i Rosję.

źródło: lodz.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved