Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MCKiS wygrał turniej w Andrychowie

MCKiS wygrał turniej w Andrychowie

MCKiS Jaworzno okazał się najlepszy w Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa. W finale pierwszoligowiec pokonał MKS Andrychów 3:0. Trzecie miejsce zajęli siatkarze VK Ostrava, którzy również w trzech setach wygrali z TKS-em Tychy.

W ramach przedsezonowych przygotowań MCKiS Jaworzno udał się do Andrychowa, gdzie 30 i 31 sierpnia rozgrywany był Turniej o Puchar Burmistrza Andrychowa. Oprócz pierwszoligowca z Jaworzna zagrały dwa drugoligowe zespoły – MKS Andrychów i TKS Tychy oraz klub z czeskiej ekstraklasy – VK Ostrava, w którego szeregach występuje polski środkowy Mariusz Marcyniak.

W piątek w Andrychowie rozegrane zostały półfinały turnieju. W pierwszym z nich MKS Andrychów zmierzył się z TKS-em Tychy. Początkowo starcie drugoligowców było zacięte. Inauguracyjna partia padła łupem gospodarzy dopiero 25:21. W dwóch kolejnych setach przyjezdni byli już tylko tłem dla pewnie punktujących gospodarzy. W kolejnych setach andrychowianie wygrywali do 15 i 14 i to oni awansowali do finału. MVP pojedynku wybrany został Maciej Janikowski. W drugim meczu pierwszoligowiec zmierzył się z zespołem z Czech. Lepiej w mecz weszli siatkarze VK Ostravy, którzy wygrali pierwszą partię do 18. Sytuacja szybko odwróciła się i w drugiej odsłonie czeski zespół zdołał zdobyć zaledwie 14 punktów. Chociaż zawodnicy zza naszej południowej granicy starali się walczyć, przegrali do 19. To wyraźnie ich podłamało. W czwartym secie jaworznianie ponownie dyktowali warunki i to oni odłączyli do MKS-u Andrychów. MVP tego meczu został atakujący Bartosz Kowalczyk. Za porażkę w Andrychowie VK Ostrava będzie mogła zrewanżować się jaworznianom już 6 września podczas turnieju w Bielsku-Białej.

W sobotę najpierw rozegrany został mecz o 3. miejsce. Pierwsze dwa sety były niezwykle zacięte a najbliżej zwycięstwa siatkarze z Tych byli w drugiej odsłonie, którą przegrali 24:26. Nieudana końcówka partii podłamała drugoligowca. W trzeciej odsłonie czeski zespół rządził i dzielił na boisku, triumfując do 12 a w całym spotkaniu 3:0. Najlepszym zawodnikiem wybrano Matouša Vancla. Finał toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Mariusza Syguły. Gospodarze starali się walczyć, jednak tylko w pierwszym secie udało im się przekroczyć barierę 20 punktów. W pozostałych to przyjezdni kontrolowali grę, wygrywając finał 3:0. W meczu finałowym MVP został kapitan MCKiS-u, rozgrywający Mariusz Magnuszewski.