Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > MCKiS Jaworzno zwycięzcą XVII Międzynarodowego Turnieju Beskidy 2018

MCKiS Jaworzno zwycięzcą XVII Międzynarodowego Turnieju Beskidy 2018

Drużyna z Jaworzna to beniaminek I ligi. W Bielsku-Białej nie było tego jednak widać. Finałowy mecz z BBTS-em rozgrywany w hali Victoria był wyrównany i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set. W nim siatkarze z Jaworzna okazali się skuteczniejsi.

W piątkowych meczach półfinałowych jaworznianie pokonali po zaciętym pięciosetowym pojedynku czeski zespół VK Ostrava, BBTS z kolei dość łatwo rozprawił się ze słowacką Slavią Svidnik.

W sobotę w meczu o 3. miejsce Czesi okazali się lepsi od Slavii, wygrywając 3:1. Zacięty przebieg miał finał turnieju, w którym spadkowicz z PlusLigi zmierzył się z beniaminkiem I ligi mężczyzn. Pierwszy set padł łupem bielszczan, ale po kolejnych dwóch wygranych partiach to jaworznianie cieszyli się z prowadzenia. BBTS zdołał doprowadzić do tie-breaka, ale w decydującej partii znów lepsi okazali się podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego. MCKiS wygrał 15:9, całe spotkanie 3:2 i zajął pierwsze miejsce w turnieju.