Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MCKiS Jaworzno już w komplecie

MCKiS Jaworzno już w komplecie

Skład MCKiS-u Jaworzno na nowy sezon został już skompletowany. Nie obeszło się w nim bez pewnych roszad kadrowych, ale drużyna prowadzona przez Mariusza Łozińskiego ma w nadchodzących rozgrywkach zrobić kolejny krok do przodu. Przygotowania do nich rozpocznie na początku sierpnia.

Za siatkarzami MCKiS-u Jaworzno całkiem udany sezon, w którym wygrali piątą grupę II ligi mężczyzn. Następnie byli gospodarzami turnieju półfinałowego, w którym mieli spore szanse zająć jedno z dwóch czołowych miejsc, ale porażki z TSV Sanok oraz beniaminkiem z Niebylca sprawiły, że nie awansowali do rozgrywki finałowej. – Przed sezonem grę w turnieju półfinałowym wziąłbym w ciemno, natomiast po nim czuję lekki niedosyt, bo nie wykorzystaliśmy szansy, by znaleźć się w fazie finałowej. Aczkolwiek wszystko klarowało się w trakcie rozgrywek, przed nimi nikt nie spodziewał się, że będziemy grać tak dobrze – powiedział Mariusz Łoziński, który liczy, że w zbliżającym się sezonie zespół osiągnie jeszcze lepszy wynik. – Chcemy zrobić kolejny krok do przodu. Naszym celem będzie gra w turnieju finałowym. W zakończonym sezonie udało nam się wypromować siatkówkę w Jaworznie. Graliśmy przy pełnej hali kibiców, co nie zdarzyło się od kilku lat – dodał szkoleniowiec MCKiS-u.W międzysezonowej przerwie w zespole z Jaworzna zaszło kilka zmian, choć spora część zawodników zdecydowała się na kontynuowanie kariery w MCKiS-ie. Wśród nich są: Władysław Olszowski (środkowy), Bartosz Soroka i Karol Borończyk (przyjmujący), Mariusz Syguła oraz Piotr Gruszowski (rozgrywający), Kacper Smoliński (libero), a także Mateusz Płatek (przyjmujący) oraz Arkadiusz Sołtysek (rozgrywający). W Jaworznie postawiono także na tyski zaciąg, bowiem z TKS-u do MCKiS-u przenieśli się dwaj zawodnicy. Pierwszym z nich jest Adam Szymczak, zaś drugim – mierzący 208 cm środkowy – Maciej Piotrowski. Z kolei Katowice na Jaworzno zamienili Kornel Przystał (środkowy) i Maciej Naliwajko (przyjmujący). Obaj ci zawodnicy w minionym sezonie z GKS-em sięgnęli po mistrzostwo I ligi. Zmieniony będzie też atak, bowiem na tej pozycji w MCKiS-ie zagrają: Rafał Pawlak, który ostatnio bronił barw Volleya Rybnik, oraz Jakub Grzegolec, który występował w Płomieniu Sosnowiec.

Oznacza to, że w MCKiS-ie nie zagrają już Łukasz Warchoł (libero), Michał Lipiarz oraz Bartosz Schmidt (środkowi), Marcin Wyspiański i Paweł Zawadzki (przyjmujący), a także Patryk Stącel (atakujący). Zmian jest więc sporo, nad czym nieco ubolewa szkoleniowiec II-ligowca. – Nie byłem zwolennikiem dużych zmian, ale do części z nich byliśmy zmuszeni – podkreślił trener jaworznickiego zespołu. – Na papierze nowy skład wygląda bardzo dobrze. Teraz musimy przełożyć to na przygotowania i grę w sezonie. Ale wiemy, że mocne drużyny budują też w Tychach i Andrychowie – zakończył Łoziński.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved