Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maxwell Holt: Możemy pokonać każdego na świecie

Maxwell Holt: Możemy pokonać każdego na świecie

Środkowy Azimutu Modena i reprezentacji Stanów Zjednoczonych był jednym z najjaśniejszych punktów swojej drużyny w środowym spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów. – Wygraliśmy dzięki naszej konsekwencji i agresji – powiedział po spotkaniu zawodnik aktualnego mistrza Włoch.

Czy spodziewaliście się aż tak ciężkiej przeprawy z drużyną wicemistrza Polski?Maxwell Holt:  Oczywiście, Asseco Resovia Rzeszów nie jest w Europie drużyną anonimową. Wszyscy wiedzieliśmy, że w składzie wczorajszych gospodarzy gra wielu zawodników o uznanych nazwiskach i że na pewno się przed nami nie położą. Zagrali dobre spotkanie, jednakże mimo wszystko zaprezentowaliśmy się lepiej i to my wracamy do domu jako zwycięzcy.

Czy przygotowując się do tego meczu, obejrzeliście spotkania Asseco Resovii Rzeszów z ekipą Lube Banca Civitanova?

– Tak, widzieliśmy te spotkania, ale nie przykładaliśmy do tego specjalnej wagi. Lube jest drużyną niezwykle mocną, grającą dobrze zarówno na podwórku krajowym, jak i europejskim. Wiadomo, że do każdego przeciwnika należy przygotowywać się indywidualnie i tak też uczyniliśmy.

Co było waszą największą bolączką w trakcie tego spotkania?

– Myślę, że nasza gra trochę za bardzo falowała, co przeszkadzało nam w złapaniu właściwego rytmu. Dobrze, że koniec końców udało nam się to opanować i że bez większych problemów kontrolowaliśmy przebieg tie-breaka.

Wydaje się, że twoja postawa w bloku i polu zagrywki oraz Earvina Ngapetha na skrzydłach była kluczem do zwycięstwa.

– Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Zagrywaliśmy wczoraj wyjątkowo dobrze, zdobyliśmy wiele punktów w tym elemencie, podobnie było w bloku. Uważam, że jeśli opanowalibyśmy wspomniane przeze mnie wcześniej falowanie naszej gry, to przy obecnej formie Ngapetha jesteśmy w stanie pokonać każdy zespół na świecie.

W ten wieczór w rzeszowskiej hali Podpromie było wyjątkowo głośno…

– To nie był mój pierwszy występ w Polsce, ale każdy z nich jest wyjątkowy. Zawsze chętnie tu wracam. Uwielbiam grać przed polską publicznością i podpisuję się obydwoma rękami pod stwierdzeniem, że to właśnie w waszym kraju są najlepsi kibice.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved