Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maurice Torres: Nie mogłem odmówić ZAKSIE

Maurice Torres: Nie mogłem odmówić ZAKSIE

fot. Izabela Kornas

Siatkarze mistrza Polski rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. O nowym wyzwaniu i chęci nauki języka polskiego mówił Maurice Torres. Wykazując się znajomością naszego języka, o celach zespołu wspomniał kolejny nowy zawodnik ZAKSY Marco Falaschi. – To jest ZAKSA, najlepszy klub ostatnich lat w Polsce, więc normalne jest, że będziemy chcieli wygrać wszystko.

Krótki okres wakacji siatkarzy ZAKSY zakończył się. W poniedziałek rano kędzierzyński zespół spotkał się na pierwszym treningu. W okresie przygotowawczym Andrea Gardini nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, jednak nie zaburzy to planów treningowych włoskiego trenera. Po pierwszych treningach z optymizmem w przyszłość patrzy Marco Falaschi. – Musimy pamiętać, że nie jest to jeszcze normalny cykl treningowy. Wróciliśmy po wakacjach, potrzebujemy sporo pracy z piłką. Potrzebujemy spokojnie wrócić do gry. Osobiście znalazłem czas zarówno na wakacje, jak i na trening – przyznał nowy rozgrywający mistrzów Polski, zaznaczając, że czas przerwy między sezonami nie był tylko okresem wypoczynku.Doskonale znany z plusligowych parkietów zawodnik podkreślił również, że z ZAKSĄ zamierza walczyć o najwyższe cele. – To jest ZAKSA, najlepszy klub ostatnich lat w Polsce, więc normalne jest, że będziemy chcieli wygrać wszystko – zaznaczył Falaschi.

O sile ZAKSY mówił również Maurice Torres, portorykański atakujący mistrza Polski dodał również, że nad propozycją klubu z Opolszczyzny nie zastanawiał się zbyt długo. – Nie mogłem odmówić tak silnej drużynie, która przez dwa kolejne lata zdobywała mistrzostwo kraju. Dla mnie to nowa liga, nowa przygoda – podkreślił zawodnik. Jeden z wyróżniających się siatkarzy włoskiej Serie A przyznał, że nie bez znaczenia była dla niego postać szkoleniowca ZAKSY. – Trenera Gardiniego znam z Włoch, jednak jako zawodnika, jako trenera nie poznałem go jeszcze zbyt dobrze, ale słyszałem o nim tylko dobre opinie – kontynuował Maurice.

Swobodnie posługujący się językami angielskim, hiszpańskim czy włoskim atakujący ZAKSY dodał, że chętnie rozpocznie naukę języka polskiego. – Na pewno w najbliższym tygodniu zacznę uczyć się języka polskiego, już się nie mogę tego doczekać – dodał zawodnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

 

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved