Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maurice Armando Torres w ZAKSIE

Maurice Armando Torres w ZAKSIE

fot. Izabela Kornas

Zespół ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w nowym sezonie zasili Maurice Armando Torres, jeden z wyróżniających się zawodników włoskiej Serie A. Ostatnie lata reprezentant Portoryko spędził właśnie w jednej z czołowych lig świata.

Portorykańczyk większość swojej zawodowej kariery spędził we Włoszech. Po okresie gry w Stanach Zjednoczonych i francuskim Montpellier pierwsze kroki w zawodowej siatkówce zawodnik stawiał w klubie Andreoli Latina, jeszcze w trakcie sezonu przenosząc się do Molfetty. Następnie po roku gry w CMC Romagna Torres przeniósł się do Rawenny, gdzie spędził ostatni sezon.Maurice Torres w każdym z klubów stanowił o sile swojego zespołu, co potwierdzały również noty indywidualne zawodnika. Po fazie zasadniczej ostatniego sezonu ligowego z dorobkiem 465 punktów został sklasyfikowany na 4. miejscu najlepiej punktujących Serie A. Równie wysoko nowy zawodnik ZAKSY znalazł się w rankingu atakujących (4. wysoka pozycja), wyprzedzając takich zawodników jak Cwetan Sokołow czy atakujący reprezentacji Włoch – Luca Vettori. Mocnym punktem nowego atakującego ZAKSY jest również serwis.

Poza dobrą dyspozycją indywidualną w siatkówce klubowej Maurice Torres ma na koncie również sukcesy reprezentacyjne, m.in. wicemistrzostwo zdobyte podczas Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów oraz sukcesy młodzieżowe, m.in. srebro i brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów (zdobyte odpowiednio w 2008 i 2010 roku). Najświeższy sukces Maurice Torresa w barwach reprezentacji Portoryko to brąz w Mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów z 2015 roku.

O sporym wzmocnieniu kędzierzyńskiego zespołu mówił również Andrea Gardini, szkoleniowiec zwrócił uwagę na progres, jaki w ostatnich latach przeszedł zawodnik. – Maurice Torres jest to zawodnik, który w ostatnich latach we Włoszech bardzo się rozwinął. Z pewnością wzmocni nasz zespół, będąc wartością dodaną nie tylko w PlusLidze, ale również na europejskich parkietach. Sam zawodnik również z optymizmem patrzy w przyszłość, cieszy się, że dołączy do tak ważnego klubu, jakim jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – skomentował zakontraktowanie nowego atakującego trener.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Najbardziej podobają mi się transfery:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved