Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matthew Anderson przeniesie się do Serie A

Matthew Anderson przeniesie się do Serie A

fot. Katarzyna Antczak

Amerykański siatkarz od 2012 roku broni barw Zenitu Kazań, z którym sięgnął po sporą liczbę tytułów: od mistrzostwa Rosji po Klubowe Mistrzostwo Świata. Teraz Matthew Anderson postanowił przenieść się z Tatarstanu i od nowego sezonu będzie bronił barw Azimutu Modena, gdzie występować będzie ze swoimi dobrymi znajomymi z reprezentacji Stanów Zjednoczonych: Micah Christensonem oraz Maxwellem Holtem.

Bez wątpienia Matthew Anderson to jedna z największych gwiazd współczesnej siatkówki. 32 letni zawodnik ma na swoim koncie grę zarówno w roli przyjmującego, jak i atakującego. Przez 7 ostatnich lat bronił barw Zenitu Kazań, trudno z resztą jednym tchem wymienić trofea po które sięgał z zespołem z Tatarstanu. Jeszcze w tym sezonie Amerykanin może wywalczyć dwa kolejne, bowiem Zenit awansował do wielkiego finału Ligi Mistrzów, a także cały czas walczy o mistrzostwo Rosji.Ekipa prowadzona przez Władimira Alekno panuje w rosyjskich rozgrywkach nieprzerwanie od 2014 roku, zgarniając kolejne mistrzowskie tytuły. W tym sezonie gracze wywalczyli już Puchar Rosji, a aktualnie rozpoczęli fazę play-off ligi rosyjskiej i są murowanymi faworytami do zdobycia kolejnego złota. Oprócz tego Matthew Anderson grając w Zenicie od 2015 roku sięgnął po cztery tytuły Ligi Mistrzów, a w maju w Berlinie zagra o kolejny.

Po wielu latach spędzonych w Rosji, Amerykanin zdecydował się na zmianę klimatu i w kolejnym sezonie powróci do zespołu z Modeny, której barw bronił juz w rozgrywkach 2011/2012.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved