Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matthew Anderson przedłużył umowę w Kazaniu, co z Leonem?

Matthew Anderson przedłużył umowę w Kazaniu, co z Leonem?

fot. Katarzyna Antczak

Władze Zenitu Kazań zabrały się za myślenie o kolejnym sezonie. Po wysunięciu propozycji przedłużenia kontraktu Wilfredo Leona, podpisano nową umowę z Matthew Andersonem.

Jeden z dwóch grających w Zenicie Kazań obcokrajowców przedłużył kontrakt. Nie chodzi o Wilfredo Leona, który wciąż rozważa spływające do niego oferty, ale o Matthew Andersona, grającego w rosyjskim zespole od 2012 roku. Zawodnik pochwalił się tym faktem na swoim oficjalnym koncie na Instagramie.– „Podpisz na wykropkowanej linii” powiedzieli, więc to zrobiłem! Jestem szczęśliwy, mogąc oznajmić, że zostaję w Zenicie Kazań na kolejny sezon – napisał przyjmujący. To oznacza, że w drużynie rosyjskiego hegemona spędzi już siódmy rok.

Zanim Amerykanin trafił do zespołu z Kazania, grał w Pennsylvania State University, Hyundai Capital, Callipo Sport oraz Casie Modena. Z Zenitem sięgnął po wszystko – Klubowe Mistrzostwo Świata (2017 – złoto, srebra 2015, 2016), cztery razy Puchar Rosji, tyle samo mistrzostw kraju i  trzy zwycięstwa w Lidze Mistrzów.

Ofertę przedłużenia kontraktu w rosyjskim klubie dostał również Wilfredo Leon. Niektóre media spekulują, że odrzucił tę propozycję, jednak sam przyjmujący podkreśla, że ofertę Zenitu rozważy jako priorytet. Mówi się, że mimo wszystko najbliżej jest mu do Sir Safety Perugia, który miał przygotować rekordowo wysoki kontrakt dla Kubańczyka z polskim paszportem. „Przeglądowi Sportowemu” udało się skontaktować z menedżerem zawodnika Andrzejem Grzybem. – Przyszłość klubowa Leona jest wiadoma, ale jeszcze nie możemy niczego podać do publicznej wiadomości. Stosowne oświadczenie zostanie wydane na początku marca – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Grzyb.

źródło: Przegląd Sportowy, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved