Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Matthew Anderson: Będziemy się bić o złoty medal

Matthew Anderson: Będziemy się bić o złoty medal

fot. archiwum

Atakujący reprezentacji USA i gwiazdor Zenitu Kazań, Matthew Anderson, nie może się już doczekać rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego. Wraz z drużyną narodową z pewnością weźmie udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro i jak deklaruje, będzie miał jeden cel. – Będziemy się bić o najwyższy stopień podium – oświadczył zawodnik. – Chcę zdobyć złoty medal igrzysk olimpijskich, więc jeśli chcecie mnie zatrzymać, zróbcie to (śmiech) – wyznał rozbawiony siatkarz.Matthew Anderson w sezonie 2015/2016 zdobył już mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Rosji w barwach Zenitu Kazań. W dniach 16-17 kwietnia pod okiem trenera Alekny będzie się bił w Tauron Arenie Kraków o triumf w Lidze Mistrzów (na pierwszy ogień w meczu z Asseco Resovią Rzeszów), a po zakończeniu zmagań pod Wawelem podejmie decyzję, czy nadal będzie reprezentował barwy giganta z Rosji. Myślami gwiazdor ze Stanów Zjednoczonych wybiega już jednak powoli w stronę sezonu olimpijskiego i walki o medale w Rio de Janeiro podczas najważniejszej imprezy czterolecia.

– To będzie wspaniały turniej. Zagrają najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy na świecie. To wyjątkowe uczucie być częścią takiego wydarzenia – oświadczył atakujący amerykańskiej kadry. Podopieczni trenera Johna Sperawa start w igrzyskach zapewnili sobie w październiku w Japonii, wygrali Puchar Świata w Tokio i zagwarantowali sobie komfort przygotowań do igrzysk w sezonie 2016. Przed turniejem olimpijskim Amerykanie sprawdzą się w Lidze Światowej, a później ruszą do walki o medale olimpijskie. – Chcę zdobyć złoty medal igrzysk olimpijskich, więc jeśli chcecie mnie zatrzymać, zróbcie to (śmiech) – wyznał rozbawiony siatkarz.

On i jego koledzy z kadry mają jeden cel – powrót na tron i powtórzenie wyniku drużyny z 2008 roku z Pekinu. W Azji Amerykanie zdobyli złoty medal, zatrzymując w finale wielką Brazylię. Teraz Jankesi są gotowi powstrzymać Canarinhos na ich terenie. – Będziemy się bić o złoty medal, jestem o tym przekonany. Nawet porażki po drodze nie zmącą nam radości ze startu w igrzyskach – zapewnił Matthew Anderson.

Tekst można znaleźć na onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved