Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Matteo Martino zawieszony za doping

Matteo Martino zawieszony za doping

fot. archiwum

Były zawodnik Jastrzębskiego Węgla Włoch Matteo Martino został zawieszony za doping. Obecnie realizujący się w siatkówce plażowej siatkarz został przyłapany na stosowaniu niedozwolonych substancji na turnieju w Mediolanie, który odbył się 8 lipca.

Matteo Martino na początku swojej zawodowej kariery szybko zyskał przydomek „złote dziecko włoskiej siatkówki”. Co potwierdzały wyróżnienia podczas mistrzostw świata juniorów, jakie otrzymywał zawodnik. We Włochu pokładano spore nadzieje, jednak przy nie do końca skonkretyzowanych planach sam zawodnik nie zdołał długotrwale dokonać wyboru między siatkówką plażową a halową. Polskim kibicom dał nieco lepiej się poznać w sezonie 2012/2013 roku, kiedy przechodząc do Jastrzębskiego Węgla, miał zastąpić Zbigniewa Bartmana.Już wtedy Martino miał za sobą doświadczenie zdobyte w klubach Serie A. Po znakomitym starcie przed sezonem (w meczach kontrolnych Włoch był wyróżniającą się postacią swojego zespołu) wraz z rozwojem sezonu gwiazda Martino wyraźnie gasła, a zawodnik coraz częściej znajdował się poza wyjściowym składem. W kuluarach mówiło się, że Włoch nie dogadywał się z ówczesnym trenerem zespołu, informacje nie zostały jednak potwierdzone. Po roku gry w Polsce Matteo Martino wrócił do Włoch, gdzie trenował z Lube Banca Macerata. W klubie z Maceraty nie pozostał jednak do końca i w trakcie sezonu przeszedł do ligi francuskiej. Po okresie gry w Montpellier włoski przyjmujący obrał kierunek rosyjski, notując epizod w VK Guberniji. Potem próbował swoich sił w Arabii Saudyjskiej i w Chinach, w końcu skupiając się na siatkówce plażowej.

Po turnieju w Mediolanie, który odbył się 8 lipca, w organizmie zawodnika wykryto niedozwolone substancje: Epitrenbolon, Norandrosterone i Noretiocolanolone, które powodowały wzrost testosteronu. TNA (włoski sąd antydopingowy) natychmiast zawiesił Martino w prawach zawodnika.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved