Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Matteo Martino ma nowy klub

Matteo Martino ma nowy klub

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jak informuje serwis volleyball.it, siatkarski obieżyświat – Matteo Martino – znalazł nowy klub. Znany polskim kibicom z występów w PlusLidze w barwach Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2012/2013 Włoch będzie bronił barw chińskiego – Guangdong.

Matteo Martino na początku swojej zawodowej kariery szybko zyskał przydomek „złote dziecko włoskiej siatkówki”. Co potwierdzały wyróżnienia podczas mistrzostw świata juniorów, jakie otrzymywał zawodnik. We Włochu pokładano spore nadzieje, jednak przy nie do końca skonkretyzowanych planach sam zawodnik nie zdołał długotrwale dokonać wyboru między siatkówką plażową a halową. Polskim kibicom dał nieco lepiej się poznać w sezonie 2012/2013 roku, kiedy przechodząc do Jastrzębskiego Węgla, miał zastąpić Zbigniewa Bartmana.Już wtedy Martino miał za sobą doświadczenie zdobyte w klubach Serie A. Po znakomitym starcie przed sezonem (w meczach kontrolnych Włoch był wyróżniającą się postacią swojego zespołu) wraz z rozwojem sezonu gwiazda Martino wyraźnie gasła, a zawodnik coraz częściej znajdował się poza wyjściowym składem. W kuluarach mówiło się, że Włoch nie dogadywał się z ówczesnym trenerem zespołu, informacje nie zostały jednak potwierdzone. Po roku gry w Polsce Matteo Martino wrócił do Włoch, gdzie trenował z Lube Banca Macerata. W klubie z Maceraty nie pozostał jednak do końca i w trakcie sezonu przeszedł do ligi francuskiej. Po okresie gry w Montpellier włoski przyjmujący obrał kierunek rosyjski, notując epizod w VK Guberniji.

Matteo Martino wielokrotnie deklarował też chęć powrotu do siatkówki plażowej, kolejne występy Włocha nie przyniosły jednak spektakularnych wyników na piasku. Słynący z podejmowania mało popularnych decyzji zawodnik próbował swoich sił również w Arabii Saudyjskiej, grając w Al-Ahli Sports Club. Teraz przed Włochem kolejny egzotyczny kierunek. Jak informuje serwis volleyball.it, od stycznia Matteo Martino zasili klub ligi chińskiej – Guangdong. Nowy klub Martino to jeden z czołowych zespołów ligi w Chinach, mierzący w najwyższe cele.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved