Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z. Matras: Wszystko dobrze się zazębia

Z. Matras: Wszystko dobrze się zazębia

Pierwszoligowa Proxima Kraków bardzo dobrze radzi sobie w przedsezonowych turniejach towarzyskich. Team z Małopolski triumfował w VIII Turnieju Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro w Świeciu, pozostawiając w pokonanym polu m.in. przedstawicielki Orlen Ligi – Atom Trefl Sopot i Pałac Bydgoszcz.

Trener Zenon Matras nie krył satysfakcji po zakończonym w miniony weekend turnieju w Świeciu. Zwrócił szczególną uwagę na zespołowość, która jawi się jako spory atut Proximy. – Jestem zadowolony z postawy drużyny. Przede wszystkim z gry, jaką prezentowaliśmy jako zespół, co później w konsekwencji przełożyło się na wynik. Myślę, że z każdym spotkaniem rozwijaliśmy się i wszystko szło w dobrą stronę. Coraz lepiej się komunikujemy wewnątrz zespołu. Dziewczyny coraz lepiej rozumieją się na boisku. Akcje bardzo dobrze się zawiązują. Miniony weekend w Świeciu oceniłbym jak najbardziej na plus – stwierdził szkoleniowiec.

Chociaż trener ma powody do radości, to jednak nie zapomina o tym, że jego ekipa nadal posiada pewne mankamenty, które powinna wyeliminować. – Mamy jakieś rezerwy w każdym elemencie, ale pozytywnie buduje i nastraja nas na przyszłość to, że zawodniczki coraz lepiej rozumieją się zarówno pod względem sportowym, jak i charakterologicznym. Wszystko bardzo dobrze się układa i zazębia – zapewnił Matras.Jakie plany przygotowawcze na ostatnie dni przed wznowieniem rozgrywek ligowych mają krakowianki? – Od wtorku wznowiliśmy treningi i będziemy próbowali udoskonalać te wszystkie elementy, o których wcześniej wspominałem. Na piątek mamy zaplanowany jeszcze jeden sparing – przyjeżdża do nas drużyna z Krosna. Weekend przed rozpoczęciem ligi będzie wolny, żeby siatkarki mogły trochę od siebie odpocząć, a później rozpoczynamy właściwe rozgrywki – zakończył trener.

źródło: inf. własna, Oficjalny fanpage Proximy Kraków

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved