Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Zawalski: Chyba każdy scenariusz jest możliwy

Mateusz Zawalski: Chyba każdy scenariusz jest możliwy

fot. krispolwrzesnia.pl

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkie rozgrywki siatkarskie w Polsce zostały wstrzymane. Jedynie dwa mecze ostatniej kolejki fazy zasadniczej na zapleczu PlusLigi zostały rozegrane. W czwartek, 12 marca APP Krispol Września pokonał Stal Nysę 3:1. – Była to dla mnie nowość grać bez publiczności i to w meczu telewizyjnym. Na pewno brakowało tej typowej atmosfery, którą tworzą kibice w naszej hali, a wynik tak, na pewno cieszy, bo wygraliśmy z liderem rozgrywek i zrobiliśmy wszystko, by znaleźć się jak najwyżej po rundzie zasadniczej – powiedział Mateusz Zawalski, środkowy zespołu z Wrześni.

 Jako jedyni w tym tygodniu zdążyliście rozegrać mecz. Granie bez publiczności nie było chyba łatwe, chociaż z wyniku możecie być zadowoleni.

Mateusz Zawalski:- Szczerze mówiąc, była to dla mnie nowość grać bez publiczności i to w meczu telewizyjnym. Na pewno brakowało tej typowej atmosfery, którą tworzą kibice w naszej hali, a wynik tak, na pewno cieszy, bo wygraliśmy z liderem rozgrywek i zrobiliśmy wszystko, by znaleźć się jak najwyżej po rundzie zasadniczej.

Jak wyglądały przygotowania w obliczu kolejnych informacji o ograniczeniach związanych z koronawirusem? Myśleliście o tym, żeby odmówić gry?

– Na pewno cała ta sytuacja jest sporym utrudnieniem dla świata sportu. U nas na szczęście mimo, że trenujemy w szkolnej hali udało się w niej pozostać i rozegrać mecz. Myślę, że udało się to ze względu na to, że mecz zaplanowany był na czwartek, a nie na sobotę. A jeśli chodzi o odmówienie gry to nie było takiego pomysłu, przynajmniej nie z naszej strony. Do końca czekaliśmy, przygotowując się normalnie, co osoby decyzyjne ustalą.

I liga jednak nie dograła ostatniej kolejki. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle rozgrywki zostaną wznowione. Myślisz w ogóle co dalej z rozgrywkami?

– Na razie nie. Spekulacji jest tak wiele, że chyba każdy scenariusz jest możliwy. Spokojnie czekam na decyzje, a na ten moment zostaje w domu.

Trenerzy mają różne podejście do tego, co robić w trakcie tej przerwy. Jak wygląda plan na najbliższy czas APP Krispolu Września?

– Po otrzymaniu decyzji o wstrzymaniu ligi, nasz trener podjął decyzję o zawieszeniu treningów, mamy dbać o siebie i pozostać w domu w tym ciężkim czasie. Czekamy na dalsze instrukcje.

Jak oceniasz fazę zasadniczą w wykonaniu twojego zespołu?

– Uważam, że wykonaliśmy dobrą robotę w tym sezonie. Co prawda zdarzyło nam się kilka wpadek czy utraty punktów ale myślę, że możemy być zadowoleni z dotychczasowego wyniku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved