Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Sacharewicz zawodnikiem ZAKSY

Mateusz Sacharewicz zawodnikiem ZAKSY

fot. Mateusz Bosiacki - plusliga.pl

Kolejnym zawodnikiem, który w nowym sezonie zasili ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, będzie Mateusz Sacharewicz. Nowy środkowy zespołu ma za sobą niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi. Ostatni sezon spędził w Bydgoszczy. Z ZAKSĄ zawodnik związał się dwuletnim kontraktem.

Mateusz Sacharewicz ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Nowy zawodnik ZAKSY pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w I i II lidze, grając w Białymstoku, z którego pochodzi. Po etapach gry w Spale, Hajnówce i Ostrołęce Mateusz Sacharewicz trafił do MKS-u Będzin, skąd po jednym sezonie przeszedł do PlusLigi. Nowy środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma za sobą pięć sezonów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, po dwóch sezonach spędzonych w AZS-ie Politechnice Warszawskiej na rok trafił do BBTS-u Bielsko-Biała, skąd w 2016 roku przeszedł do Łuczniczki Bydgoszcz.Już sezony spędzone w Warszawie pokazały mocne punkty nowego środkowego kędzierzynian. Mateusz Sacharewicz zyskując uznanie w oczach szkoleniowców, dość szybko wywalczył miejsce w wyjściowym składzie i dał się poznać jako zawodnik dysponujący regularną zagrywką i wykazujący się czujnością w bloku, co miało przełożenie na statystyki i rankingi.

Sam zawodnik nie ukrywał, że propozycja była z tych nie do odrzucenia. – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę reprezentował barwy tak mocnego klubu, jakim jest ZAKSA. To klub z wielkimi ambicjami, który w każdych rozgrywkach gra o zwycięstwo. Gdy dostałem propozycję, nie potrzebowałem zbyt wiele czasu do zastanowienia. Miałem inne oferty, ale uznałem, że transfer do Kędzierzyna-Koźla będzie dla mnie najlepszą opcją – zaznaczył Mateusz Sacharewicz, z dużymi nadziejami podchodząc do najbliższego sezonu. – Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele i już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu – podsumował nowy środkowy ZAKSY.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved