Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Przybyła wraca do MKS-u Będzin

Mateusz Przybyła wraca do MKS-u Będzin

fot. azsczestochowa.pl

Po trzyletniej przerwie Mateusz Przybyła powrócił do będzińskiego MKS-u. Klub znad Czarnej Przemszy pozyskał środkowego bloku w obliczu kontuzji kolana Mateusza Kowalskiego, wykluczającej go z gry na trzy miesiące.

25-letni Mateusz Przybyła reprezentował barwy naszego klubu w sezonie 2012/2013. Wówczas zaimponował świetnymi warunkami fizycznymi (208 cm) oraz niesamowitą siłą, z którą posyłał piłkę na stronę drużyn przeciwnych. Przed transferem do MKS-u występował w Jastrzębskim Węglu i Jokerze Piła. –  Mówią, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, lecz ja nie wierzę w przesądy. Pojawiła się szansa gry w Będzinie, więc z niej skorzystałem – powiedział siatkarz.Po rocznych występach w naszym klubie zawodnik zmienił otoczenie, zdobywając nowe doświadczenie w ekipach z pierwszoligowych Siedlec, plusligowego AZS-u Częstochowa i belgijskiej Antwerpii.  –  Po roku spędzonym za granicą mogę kolejny raz zmierzyć się z poziomem PlusLigi, z czego jestem bardzo zadowolony. Jest to idealne miejsce do tego, by zmazać gorzki smak słabszego sezonu w Częstochowie – dodał środkowy.

W minionych trzech tygodniach Mateusz Przybyła trenował z PGE Skrą Bełchatów, a w poniedziałek dołączył do MKS-u, w którym będzie występował z numerem 9. O miejsce w wyjściowym składzie na środku siatki powalczy z Arturem Ratajczakiem, Krzysztofem Rejno i Dawidem Wochem. 

Kadra MKS-u Będzin na sezon 2016/2017:
Rozgrywający:
Łukasz Kozub, Jonah Seif, Oskar Wojtaszkiewicz
Atakujący:
Mateusz Piotrowski, Rafael Rodrigues de Araújo
Środkowi:
Krzysztof Rejno, Artur Ratajczak, Dawid Woch, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła
Przyjmujący:
Jakub Peszko, Nathan Roberts, Kyle Russell, Marcin Waliński, Dawid Żłobecki
Libero:
Paweł Stysiał, Michał Potera

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved