Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Poręba: Zależało nam na tym zwycięstwie

Mateusz Poręba: Zależało nam na tym zwycięstwie

Siatkarze Indykpolu AZS odnieśli drugą wygraną w sezonie. Olsztynianie pokonali w Rzeszowie miejscową Asseco Resovię, dla której była to trzecia porażka. Miejscowi wygrali tylko jednego seta. – Zespół z Rzeszowa zrobił dużo zmian, zaczął grać inaczej niż mieliśmy to rozpisane. Później już kontrolowaliśmy wszystko i jakoś poszło – mówił o przegranym przez akademików secie Mateusz Poręba.

Olsztynianie do Rzeszowa pojechali po zwycięstwo i swój plan wykonali w stu procentach, zgarniając przy tym komplet punktów do ligowej tabeli. Ekipa z Podkarpacia zdołała urwać im jedynie seta, broniąc się przed porażką 0:3 i wygrywając trzecią odsłonę. Na więcej AZS jej jednak nie dał szans. – Zespół z Rzeszowa zrobił dużo zmian, zaczął grać inaczej niż mieliśmy to rozpisane. Później już kontrolowaliśmy wszystko i jakoś poszło – powiedział Mateusz Poręba, który wystąpił w tym starciu od początku i zdobył dla swojej drużyny 12 punktów. – Chcieliśmy wygrać i wyszliśmy na boisko pełną parą. Zależało nam na tym zwycięstwie i tyle – ocenił ostatnią odsłonę meczu.

Pierwsze skrzypce w zespole z Olsztyna grał duet Hadrava-Żaliński. Ten pierwszy zdobył 24 punkty, natomiast drugi dołożył do tego 20 oczek. Bardzo dobre spotkanie rozegrał też Poręba. – Czułem się bardzo pewnie. Drużyna powiedziała, żeby się nie stresować, żeby wyjść i zagrać jak najlepiej. Pokazałem na boisku, że ten stres pokonałem i grałem na wysokim poziomie – przyznał po meczu środkowy AZS-u.

Kolejny mecz akademicy rozegrają we własnej hali, a ich rywalami będą siatkarze GKS-u Katowice. – Zaczynamy w poniedziałek od siłowni, mieliśmy półtora dnia by odpocząć i zadowolić się zwycięstwem – zakończył zawodnik.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna