Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Poręba: Chcemy grać w play-off

Mateusz Poręba: Chcemy grać w play-off

fot. Aleksandra Twardowska

– Zamierzamy grać w fazie play-off, jest to naszym celem. Pozostało nam kilka meczów do końca sezonu, damy z siebie wszystko, aby zrealizować ten cel – powiedział Mateusz Poręba.

Indykpol AZS Olsztyn rozbił ostatnią drużynę tabeli Visłę Bydgoszcz i wciąż ma szansę gry w play-off. Dominacja olsztynian w każdym elemencie gry nie podlegała żadnej dyskusji. W polu zagrywki olsztynianie zdobyli 6 punktów, a ich rywale ani jednego, w bloku było 9-5 dla AZS. Gospodarze byli również skuteczniejsi w przyjęciu 45% do 39% oraz w ataku 66% do 40%.–  Cieszy nas zwycięstwo po tak długiej przerwie, myślę że nadal będziemy tak dobrze grali ponieważ jest to ważne dla nas – powiedział siatkarz. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Mateusz Poręba, który w całym meczu zdobył 13 punktów w tym: 7 w ataku, gdzie zanotował 100% skuteczność, 3 w polu zagrywki i 3 w bloku.

–  Myślę, że mogę być zadowolony ze swojej postawy w tym meczu i powoli małymi krokami mogę iść do przodu, jest to dla nas dobry znak, musimy się przełamać i wciąż musimy grać o fazę play-off. Trenerowi bardzo zależało, żeby zaczął funkcjonować nasz system blok-obrona. I w tym meczu pokazaliśmy, że to działa. Myślę, że jest duża szansa, żeby wejść do play-offów i tam grać  – zakończył środkowy olsztynian.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved