Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Paszkowski: Czwarte miejsce to nasz cel na teraz

Mateusz Paszkowski: Czwarte miejsce to nasz cel na teraz

KFC Gwardia Wrocław pokonała u siebie KPS Siedlce 3:1. Dzięki zwycięstwu wrocławianie awansowali w tabeli i na jedną kolejkę przed końcem fazy zasadniczej zajmują 4. miejsce. – Na pewno nie spoczniemy na laurach i postaramy się pokazać w play-off naszą najlepszą siatkówkę – powiedział po meczu przyjmujący KFC Gwardii, Mateusz Paszkowski.

Dwa pierwsze sety wygraliście zdecydowanie, mieliście dużą przewagę. W trzecim secie sytuacja się odwróciła na korzyść KPS-u, co o tym zdecydowało?

Mateusz Paszkowski: Zaczęliśmy popełniać znacznie więcej błędów i właśnie przez to trzecia partia nam uciekła. Trochę też straciliśmy koncentrację, pomyłki nasze i sędziego w pewnym momencie się skumulowały i myślę, że z tego wynikała nasza nerwowość. W czwartej odsłonie na szczęście wróciliśmy na dobre tory i wygraliśmy cały mecz.

Co było waszą przewagą nad zespołem z Siedlec?

Mieliśmy dobrą zagrywkę i bardzo dużo punktów zdobyliśmy blokiem, czego brakowało w poprzednich spotkaniach.

Dostał pan szansę w tym spotkaniu, by sprawdzić się na boisku w pełnym wymiarze czasu. Jest pan zadowolony ze swojego występu?

Bardzo się cieszę, że dostałem szansę od trenera w tym meczu. Moim zdaniem zagrałem dobrze, ale wiadomo, że zawsze może być lepiej. Żaden sportowiec nie spoczywa na laurach, ale stara się dać jak najwięcej drużynie i tak samo było w moim przypadku.

Przed wami ostatnie spotkanie fazy zasadniczej. Jakie jest wasze nastawienie przed derbami Dolnego Śląska?

Na pewno chcemy zdobyć trzy punkty w meczu z Chrobrym Głogów. Chcemy utrzymać 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej, to jest nasz cel na teraz. Żeby pierwszy mecz w fazie play-off móc zagrać u siebie.

Jak pańskim zdaniem KFC Gwardia Wrocław spisała się w rundzie zasadniczej?

Graliśmy falami, potrafiliśmy zwyciężać w świetnym stylu, ale też przegrywać wygrane mecze. Myślę jednak, że jeśli utrzymamy 4. miejsce po fazie zasadniczej, to będzie to dla nas sukces. Na pewno nie spoczniemy na laurach i postaramy się pokazać w play-off naszą najlepszą siatkówkę.