Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Nożewski: Nieprzewidywalność dodaje smaczku i kolorytu lidze

Mateusz Nożewski: Nieprzewidywalność dodaje smaczku i kolorytu lidze

fot. Stal Nysa

– Uważam, że początek sezonu w naszym wykonaniu nie jest zły. Z pozycji w tabeli możemy być zadowoleni, ale grać możemy jeszcze lepiej. Mamy spore rezerwy w każdym elemencie – powiedział środkowy Stali Nysa, która po pięciu kolejkach jest wiceliderem I ligi mężczyzn.

W derbach Opolszczyzny szybko odprawiliście z kwitkiem Mickiewicza Kluczbork. Takiego właśnie spotkania się spodziewaliście? Czy dodatkowy smaczek w postaci historycznych derbów miał jakiś wpływ na ten mecz?Mateusz Nożewski:Wynik 3:0 może trochę zakłamywać obraz meczu. W każdym secie wynik był na styku. W pierwszym i trzecim musieliśmy gonić rywali. Jednak w odpowiednim momencie łapaliśmy swój rytm gry, utrzymywaliśmy spokój i koncentrację, a dzięki temu odskakiwaliśmy przeciwnikom. Na pewno spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Nie można patrzeć na miejsce Mickiewicza w tabeli, bo potrafił postawić się AZS-owi Częstochowa, a liderowi z Tomaszowa Mazowieckiego jako jedyny do tej pory urwał punkt. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i dopisania trzech punktów do tabeli. Mimo że były to pierwsze derby, to nie odczuwałem wyjątkowości tego pojedynku. Myślę, że ich historia jest jeszcze zbyt krótka, aby wzbudzały większe emocje wśród kibiców czy zawodników.

Początek sezonu w waszym wykonaniu jest bardzo dobry. Chyba z pozycji wicelidera możecie być zadowoleni? W pięciu meczach ponieśliście tylko jedną porażkę z Norwidem, czym chyba potwierdzacie, że zamierzacie walczyć o czołowe lokaty na koniec sezonu?

– Uważam, że początek sezonu w naszym wykonaniu nie jest zły. Z pozycji w tabeli możemy być zadowoleni, ale grać możemy jeszcze lepiej. Mamy spore rezerwy w każdym elemencie. Wiemy, nad czym musimy pracować, aby nasza gra była jeszcze bardziej skuteczna. Za nami dopiero piąta kolejka, więc na poprawę gry czasu mamy sporo.

Od lat grasz już w I lidze, masz więc porównanie poziomu odnośnie do poprzednich sezonów. Jak oceniasz te rozgrywki po rozegraniu pięciu kolejek? Faktycznie nie ma liderów i outsiderów czy to tylko taki wyświechtany zwrot powtarzany przez wszystkich?

– Ciężko wytypować faworyta spotkania. Zespoły silniejsze na papierze przegrywają nawet u siebie spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami. Ta nieprzewidywalność dodaje smaczku i kolorytu lidze, jednak z kolejki na kolejkę forma poszczególnych zespołów będzie się coraz bardziej stabilizować i niespodzianek będzie coraz mniej.

Stal ponownie jest stawiana w roli głównego pretendenta do wygrania I ligi. Macie mocny i wyrównany skład, jest nowa hala, działacze mają ambicję, by drużyna wróciła do PlusLigi. Widać w Nysie oczekiwanie na sukces? Wy sami czujecie, że jesteście częścią jakiegoś ważnego projektu, czy robicie swoje i skupiacie się tylko na kolejnym meczu?

– Nie zajmujemy się tym, co mówią o nas inni. Nie myślimy o tym, co będzie za cztery czy pięć miesięcy. Skupiamy się na sobie, na swojej grze, na kolejnym treningu i meczu. Chcemy iść do przodu jako drużyna, jak i robić postępy indywidualnie. Wiemy, na co nas stać. Znamy swoją wartość, którą musimy udowadniać na parkiecie w każdej kolejce. Zainteresowanie i głód siatkówki w Nysie jest ogromny, co widać po frekwencji, której pozazdrościć może nam nie jeden klub z PlusLigi.

Przed wami wyjazd do Jaworzna. Będziecie faworytem w starciu z MCKiS-em, ale rywale u siebie są bardzo mocni. Myślisz, że mogą was zaskoczyć?

– Jak wcześniej wspomniałem, faworytów w I lidze póki co ciężko wskazać. Będzie to kolejne trudne spotkanie. Jaworznianie u siebie dotychczas nie przegrali, za to nam spotkania wyjazdowe nie wychodzą tak, jak byśmy chcieli. Jedziemy tam jednak po zwycięstwo. Liczymy na pierwszy komplet punktów przywieziony z obcego terenu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved