Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Zespół budowany jest mądrze i z głową

Mateusz Mika: Zespół budowany jest mądrze i z głową

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Liga będzie trudna, więc trzeba będzie ją dobrze zacząć, aby móc się rozpędzić, im lepiej się zaczyna, tym łatwiej jest chociażby pod względem psychologicznym, o czym wiem po minionych rozgrywkach – powiedział Mateusz Mika, nowy przyjmujący Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Mateusz Mika będzie jednym z nowych zawodników Indykpolu AZS-u Olsztyn. Mistrz świata z 2014 roku nie ukrywał, że częściowo do nawiązania współpracy z olsztyńskim klubem namówili go zawodnicy, którzy grają w jego barwach od kilku lat. – Paweł Woicki kilkukrotnie do mnie dzwonił i przekazał mi kilka ciekawych informacji. Miałem również kontakt z Michałem Żurkiem. Po rozmowach z nimi czułem, że im bardzo zależy na tym, abym dołączył do olsztyńskiego zespołu, co było bardzo miłe. Znamy się z gry w reprezentacji i w pewnym stopniu oni również mnie namówili do wybrania oferty AZS-u Indykpolu Olsztyn – powiedział Mateusz Mika.Pochwalił on konstruowanie drużyny na przestrzeni ostatnich lat. – Zespół od kilku lat budowany jest mądrze i z głową – zaznaczył doświadczony przyjmujący, który liczy, że drużyna została na tyle dobrze zbudowana, że w kolejnych rozgrywkach powalczy o lepszy wynik niż w sezonie 2018/2019. – Nazwiska, które pojawią się w przyszłym sezonie, mogą sprawić, że drużyna powalczy o lepszy rezultat niż w poprzednim roku. Liga będzie trudna, więc trzeba będzie ją dobrze zacząć, aby móc się rozpędzić, im lepiej się zaczyna, tym łatwiej jest chociażby pod względem psychologicznym, o czym wiem po minionych rozgrywkach – dodał zawodnik.

Sezon 2018/2019 nie był udany dla doświadczonego przyjmującego, który borykał się z kłopotami zdrowotnymi, a drużyna, w której występował, czyli Asseco Resovia Rzeszów, nie osiągnęła żadnego sukcesu, mimo że przed rozgrywkami była stawiana w gronie kandydatów do walki o czołowe lokaty. – Zdaje sobie sprawę, iż pod względem sportowym ubiegły sezon nie był udany w moim wykonaniu. Nie był on najlepszy. Miałem problemy zdrowotne i chciałbym o nich zapomnieć. Jestem po operacji kolana, która odbyła się 1,5 miesiąca temu. Obecnie nie jestem zdolny do gry w siatkówkę, lecz wierzę, że od początku przygotowań będę na 100 procent gotowy, aby dołączyć do treningów – podkreślił nowy zawodnik ekipy z Olsztyna.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved