Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika wrócił do Gdańska gotowy do treningów

Mateusz Mika wrócił do Gdańska gotowy do treningów

Mateusz Mika przeszedł w ostatnich dniach zabiegi regeneracyjne we Włoszech. Nie wiąże się to jednak z dłuższą przerwą w treningach. –  Klub myśli o zdrowiu zawodnika długofalowo – także w kontekście jego gry w reprezentacji po zakończeniu sezonu ligowego – i dlatego dołożył wszelkich starań, by umożliwić Mateuszowi konsultację i zabiegi – tłumaczy Justyna Gdowska, rzeczniczka prasowa Lotosu Trefla.

Mateusz Mika od dłuższego czasu borykał się z urazem kolana. Nie było to co prawda nic poważnego, ale stan zapalny więzadła sprawiał reprezentantowi Polski ból. W związku z tym działacze gdańskiego klubu postanowili dmuchać na zimne. Od niedzieli do wtorku Mika przebywał we Włoszech, gdzie przeszedł serię czterech zabiegów pod okiem hiszpańskich specjalistów.– Wcześniej lekarze ci opiekowali się piłkarzami Udinese i Villarealu czy topowymi tenisistami. Klub myśli o zdrowiu zawodnika długofalowo – także w kontekście jego gry w reprezentacji po zakończeniu sezonu ligowego – i dlatego dołożył wszelkich starań, by umożliwić Mateuszowi konsultację i zabiegi – tłumaczy Justyna Gdowska, rzeczniczka prasowa Lotosu Trefla. W gronie sportowców, którzy korzystali z pomocy hiszpańskich specjalistów we Włoszech, byli m.in. wicemistrz olimpijski w siatkówce plażowej z Aten z 2004 roku, Pablo Herrera, czy takie tenisistki jak Rosjanka Swietłana Kuzniecowa i Austriaczka Tamira Paszek.

Dodajmy, że Mika wrócił już do Gdańska, ale jeszcze nie na salę treningową. Nie oznacza to jednak, że po zabiegach czeka go dłuższa przerwa. Wręcz przeciwnie, już dziś ma być do dyspozycji trenera Andrei Anastasiego. – Mateusz został poddany jonofrezie, która ma trwale pomóc w regeneracji jego kolan. Co istotne, po kuracji nie jest wymagana dłuższa przerwa, więc zabiegi nie wykluczają udziału Mateusza w kolejnym spotkaniu ligowym – wyjaśnia Gdowska. Na szczęście Mika nie boryka się obecnie z żadną kontuzją, ale biorąc pod uwagę fakt, że zawodnik ten jest najbardziej eksploatowanym siatkarzem Lotosu Trefla, który zapewne może w przyszłym roku znowu liczyć na powołania do kadry, regeneracja kolan może okazać się dla niego zbawienna. Kibiców gdańskiego teamu na pewno może cieszyć też to, że polski przyjmujący jest w świetnej formie. A przecież jeszcze nie tak dawno jego dyspozycja odbiegała od optymalnej.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

źródło: dziennikbaltycki.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved