Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mateusz Mika przymierzany do gry w Biełogorie Biełgorod

Mateusz Mika przymierzany do gry w Biełogorie Biełgorod

Mateusz Mika w barwach Lotosu Trefla Gdańsk występował od 2014 roku. Kolejny sezon również miał spędzić na Pomorzu, lecz klub po wycofaniu się sponsora tytularnego pochłonęły problemy finansowe. Pomimo długiej walki władze Trefla obecnie nie są w stanie zapewnić drużynie udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej. Największe gwiazdy otrzymały więc zielone światło na poszukiwanie nowych pracodawców. 

Wiele drużyn zamknęło już składy i rozpoczęło przygotowania. W niektórych krajach ruszyła nawet liga, więc mogłoby się wydawać, że zaistniała sytuacja przysporzy zawodnikom ogromnych problemów. Nie stało się tak w przypadku Mateusza Miki. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że trafi do ligi rosyjskiej, a konkretnie do jednej z najpotężniejszych drużyn Biełogorie Biełgorod.Wychowanek Hejnału Kęty zdobył w Polsce już wszystko. Ma na swoim koncie medale mistrzostw Polski, Puchar i Superpuchar Polski. W 2014 roku znalazł się w składzie drużyny Antigi, która sięgnęła po mistrzostwo Świata. Biełogorie Biełgorod w nowym sezonie będzie bił się o najwyższe cele. Od kilku lat utrzymuje się w czołówce nie tylko ligi rosyjskiej, ale także rozgrywek międzynarodowych.

Jeśli transfer dojdzie do celu, Mika będzie miał możliwość gry na bardzo wysokim poziomie. Czeka go jednak walka o miejsce w wyjściowej szóstce. Jednym z jego rywali będzie legenda rosyjskiej siatkówki Siergiej Tietiuchin. W składzie drużyny prowadzonej przez Aleksandra Bogomołowa widnieją też takie nazwiska jak Nikołaj Nikołow, Siergiej Grankin czy Dmitrij Muserskij.

W swoim pierwszym meczu siatkarze Biełogorie Biełgorod zaprezentowali się bardzo dobrze i Nova Nowokujbyszewsk musiała uznać ich wyższość w czterech setach.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved