Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Musimy szukać punktów

Mateusz Mika: Musimy szukać punktów

fot. Indykpol AZS Olsztyn

– Na pewno lepiej byłoby mieć Wojtka niż go nie mieć, tak samo jak każdego innego zawodnika. To już gdybanie czy zagrałby on cały mecz. Fakt jest taki, że w piątek przegraliśmy i szkoda, że Wojtkowi się przytrafiła a choroba w tym momencie sezonu. Szacunek do niego za walkę, ale jak popatrzyłem w jego oczy w połowie pierwszego seta to zastanawiałem się jak on jeszcze stoi – powiedział przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, Mateusz Mika. 

W swoim pierwszym tegorocznym meczu w PlusLidze zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn zmierzyli się Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Wprawdzie to olsztynianie lepiej rozpoczęli spotkanie i zwyciężyli pierwszego seta, lecz zawiercianie wygrali kolejne trzy partie, dzięki czemu przełamali serię pięciu porażek. – Gdy gra się z jakimkolwiek zespołem, to jeżeli postawi się mu twarde warunki na początku, to później jest łatwiej. Trzeba trzymać koncentrację i cały czas pokazywać przeciwnikowi, że będzie miał bardzo trudno. A od pewnego momentu meczu właśnie to nam pokazywał zespół z Zawiercia. To jak grali systemem blok-obrona było imponujące. Nasze ataki nie były fatalne, tylko oni naprawdę dobrze ustawiali ten blok i podbijali bardzo dużo piłek. Dużo lepiej wyglądali pod tym względem – stwierdził Mateusz Mika.Siatkarze Indykpolu nie zagrali w tym spotkaniu w pełnym składzie. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić podstawowy atakujący drużyny, Jan Hadrava, a w trakcie spotkania plac gry musiał opuścić Wojciech Żaliński. – Na pewno lepiej byłoby mieć Wojtka niż go nie mieć, tak samo jak każdego innego zawodnika. To już gdybanie czy zagrałby on cały mecz. Fakt jest taki, że w piątek przegraliśmy i szkoda, że Wojtkowi się przytrafiła a choroba w tym momencie sezonu. Szacunek do niego za walkę, ale jak popatrzyłem w jego oczy w połowie pierwszego seta to zastanawiałem się jak on jeszcze stoi. I tak mi zaimponował, że jeszcze tyle przetrwał – wyznał przyjmujący.

Olsztynianie nie mają najlepszej passy, przegrali pięć ostatnich ligowych spotkaniach. – Jeśli spojrzymy na tabelę, to musimy szukać punktów. W piątek nie udało się nam tego zrobić. W następnym meczu będziemy musieli starać się dwa razy mocniej, aby nadrobić piątkową porażkę. Zespół z Zawiercia w poprzednim roku miał swoje problemy i teraz prezentują już lepszą siatkówkę. W tym spotkaniu zagrali na naprawdę dobrym poziomie. Przed nami jednak kolejne wyzwania i będziemy chcieli zdobyć jak najwięcej punktów, żeby awansować do fazy play-off – zakończył Mateusz Mika.

źródło: indykpolazs.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved