Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Mika: Musi minąć jeszcze trochę czasu

Mateusz Mika: Musi minąć jeszcze trochę czasu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim odzyskam dynamikę i szybkość, bo na razie czuję się jak Pinokio z drewna – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski Mateusz Mika przed ostatnim turniejem fazy zasadniczej siatkarskiej Ligi Narodów w Melbourne.
 
Szukając poprawy swojego stanu zdrowia, a konkretnie kolana, zwiedziłeś kilka ciekawych miejsc w Europie, ale w Belgii jeszcze nie byłeś. To był twój debiut, jeśli chodzi o rehabilitację i okres wprowadzenia do sezonu reprezentacyjnego. Mateusz Mika:Odwiedziłem Belgię na krótko, żeby skonsultować się z Fonsem Vrankenem, który jest jednym z naszych dwóch trenerów przygotowania fizycznego. Tam nastąpił upgrade programu, który mam wykonywać. Po pobycie w Belgii dołączyłem do chłopaków.

Było dla ciebie niespodzianką, że zacząłeś jeden z meczów w Chicago w pierwszym składzie? 

– Nie było to dla mnie niespodzianką, bo rozmawiałem o tym wcześniej z trenerem. Byłem przygotowany, że pojawię się na boisku. Nie wiedziałem, w jakiej to będzie formie, czy na przestrzeni całego spotkania, czy na przestrzeni seta lub półtora, jak to miało miejsce. 

Czy półtora seta to był maksymalny możliwy wymiar?

– To trener zaciągnął hamulec. Powiedział, że zmiana nie jest spowodowana moim poziomem sportowym, lecz troską o moje kolano. 

Jedno rzucało się w oczy. Nie musisz trenować, by mieć to coś, z czym się urodziłeś. Mam tu na myśli przyjęcie.

– Przy przyjęciu nie trzeba skakać, więc jest trochę łatwiej. Różnie mogło być. Wiadomo, te pierwsze odbicia w meczu są znaczące. Akurat dwa razy dobrze odbiłem, więc łatwiej było się dobrze poczuć na boisku. Gdyby zaczęło się od dwóch kiepskich przyjęć, to mogłoby się potoczyć inaczej. Jeżeli chodzi o to, jak wyglądam fizycznie, to musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim odzyskam dynamikę i szybkość, bo na razie czuję się jak pinokio z drewna.

Cała rozmowa Łukasza Kadziewicza w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved