Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Moim celem jest zdobycie medalu z Resovią

Mateusz Mika: Moim celem jest zdobycie medalu z Resovią

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W Rzeszowie zawsze mierzy się jak najwyżej, w każdym sezonie liga jest inna, a poziom coraz bardziej się wyrównuje. Czołowym zespołom jest coraz trudniej utrzymać się na szczycie, liczę na to, że w tym składzie będziemy w stanie powalczyć o mistrzostwo Polski – powiedział Mateusz Mika, siatkarz Asseco Resovii Rzeszów.

Jak się czujesz po operacji, którą przeszedłeś przed turniejem finałowym Ligi Narodów?Mateusz Mika: – Z każdym dniem czuję się coraz lepiej, wycięcie wyrostka robaczkowego to nie jest zbyt poważna kontuzja. Przez pewien czas nie będę miał żadnego wysiłku fizycznego, mam nadzieję, że ta rana zagoi się jak najszybciej i będę gotowy do pracy.

Ile będzie trwał twój rozbrat z siatkówką?

– Przerwa w treningach będzie trwała od czterech do sześciu tygodni. Mam nadzieję, że będą to cztery tygodnie, jednak przez cały czas trzeba będzie kontrolować moją sprawność. Wiadomo, że zbyt szybki powrót do treningów mógłby się zakończyć przedłużeniem tych wszystkich problemów. Do nowego sezonu, który zaczyna się na początku października, jest jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że będą podjęte dobre decyzje w stosunku do mnie.

Rozgrywki w sezonie 2018/2019 będą sezonem powrotów do Resovii, wracasz ty, Rafał Buszek i Rafael Redwitz, z którymi wcześniej grałeś w Resovii. Znając tych zawodników, łatwiej było ci podjąć decyzję o powrocie do rzeszowskiego klubu?

– W momencie gdy podjąłem rozmowy o powrocie do Rzeszowa, nie miałem pojęcia, że ci zawodnicy zagrają w Resovii. O tym fakcie dowiedziałem się później, ale na pewno jest to sympatyczne i miłe, że już wcześniej się z nimi spotkałem i grałem wspólnie. Teraz będziemy mogli ponownie grać w jednym klubie, ponadto Resovię wzmocni Damian Schulz. Nasze środowisko nie jest zbyt wielkie, wszyscy się znamy, czy to z reprezentacji, czy ze wspólnych rozmów na treningach.

Rozmawialiście z Damianem o klubie i o przyjściu do Asseco Resovii, czy przekonywałeś go do przyjścia do drużyny z Podkarpacia?

– Tak, w trakcie sezonu ligowego wspólnie rozmawialiśmy, nie było tych rozmów zbyt wiele. Razem chcieliśmy zagrać w Resovii i cieszę się, że nam się to udało.

Podczas meczów Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych i Australii spotkałeś się z nowymi zawodnikami Resovii? Jak ich oceniasz?

– Oceniam ich bardzo pozytywnie. Po zakończonych meczach miałem okazję zamienić z nimi kilka zdań, nie było zbyt wiele czasu na rozmowę ponieważ każdy się koncentrował na tym co ma zrobić z reprezentacją. W okresie przygotowawczym na pewno znajdzie się czas na to aby się mocno zintegrować po to, aby na boisku była chemia.

Czy znasz wszystkich zawodników, którzy będą występowali w Resovii? Z którym zawodnikiem będzie ci się najlepiej współpracowało? 

– Cieszę się ze współpracy ze wszystkimi moimi nowymi kolegami z zespołu.

Na pozycji przyjmującego o miejsce w składzie będziesz rywalizował z Rafałem Buszkiem, Thibault Rossardem oraz Nicolasem Szerszeniem. Jak oceniasz waszą czwórkę?

– Myślę, ze nasza czwórka jest wyrównana. Nie wiem, jak gra Nicolas, nie oglądałem jeszcze meczów ligi akademickiej. Natomiast jeżeli chodzi o Rafała i Thibault, to są to dobrzy technicznie zawodnicy, mają swoją markę w lidze. Trener będzie miał przez to duże pole manewru i zobaczymy, co zrobi.

Nowa drużyna będzie połączeniem młodości z doświadczeniem. Twoim zdaniem to połączenie może przynieść dobre rezultaty?

– Myślę, że w każdej drużynie taka mieszanka jest dobra. Grałem już w wielu ekipach i takie połączenie przynosiło zazwyczaj dobre rezultaty. Ja jako młody zawodnik lubiłem mieć wokół siebie starszych zawodnik, a teraz jako gracz średniego wieku lubię mieć wokół siebie młodych. Taka współpraca dział dobrze na wszystkich w sporcie.

Jakie są cele Mateusza Miki na sezon 2018/2019?

– Chciałbym pomóc Resovii zdobyć medal, oby był on złoty. Wiadomo, że jest za wcześnie, aby mówić o konkretnych celach. W Rzeszowie zawsze mierzy się jak najwyżej, w każdym sezonie liga jest inna, a poziom coraz bardziej się wyrównuje. Czołowym zespołom jest coraz trudniej utrzymać się na szczycie, liczę na to, że w tym składzie będziemy w stanie powalczyć o mistrzostwo Polski.

źródło: AssecoResoviaTV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved