Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Każdy mecz to osobna historia

Mateusz Mika: Każdy mecz to osobna historia

fot. Łukasz Krzywański

W piątek, 16 marca, o godz. 18 „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE drużynę Cuprum Lubin. Starcie to jest o tyle wyjątkowe, że Trefla Gdańsk dopingować w nim będzie blisko 7 tys. dzieci z Kaszub. Łącznie na trybunach zasiądzie więc około 10 tys. kibiców. Na blisko 24 godziny przed meczem w sprzedaży zostało ostatnie 350 biletów. – Każdy mecz w wypełnionej po brzegi ERGO ARENIE jest niezwykły – mówi przed tym meczem Mateusz Mika, kapitan Trefla Gdańsk. 

W piątkowe popołudnie Trefl Gdańsk po raz ósmy w historii zmierzy się z ekipą Cuprum Lubin. Do tej pory czterokrotnie wygrywali gdańszczanie, a trzy razy zwycięstwo padło łupem lubinian. W obecnym sezonie w pierwszym meczu „gdańskich lwów” z Miedziowymi górą byli ci pierwsi, wygrywając po tie-breaku. Przed starciem rewanżowym obie drużyny walczą o miejsce w fazie play-off, Trefl zajmując jak na razie trzecie miejsce w tabeli, a Cuprum ósme. Różnice punktowe są jednak tak małe, że na pięć kolejek przed końcem rundy zasadniczej trudno jest przewidzieć skład najlepszej szóstki. W piątkowe popołudnie lubinianie przybędą do ERGO ARENY podrażnieni ostatnimi dwoma porażkami z Asseco Resovią Rzeszów i Indykpolem AZS-em Olsztyn, z kolei gdańszczanie przystępują do tego meczu po serii 10 zwycięstw z rzędu.– Wiemy mniej więcej, jak grają lubinianie, więc w piątek będziemy gotowi, by wyjść na parkiet i dać się zaskoczyć przeciwnikowi. Nasza dotychczasowa liczba zwycięstw nie ma tutaj znaczenia, każdy mecz to osobna historia, nie liczymy, które to zwycięstwo z rzędu, po prostu musimy się skupić na tym, by zagrać jak najlepiej – mówi kapitan Trefla Gdańsk, Mateusz Mika. Piątkowemu starciu będzie towarzyszyć wyjątkowa atmosfera. „Gdańskie lwy” wspierać bowiem będzie około 7 tysięcy dzieci z Kaszub. Ich obecność na meczu będzie zwieńczeniem konkursu plastycznego w ramach inicjatywy „Aktywne Kaszuby”, współorganizowanej przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, a także Stowarzyszenie Trefl Pomorze.

– Każdy mecz w wypełnionej po brzegi ERGO ARENIE jest niezwykły. Takie wsparcie i głośny doping bardzo pomagają w zwycięstwie i tak też na pewno będzie w trakcie piątkowego starcia z Lubinem. Zdecydowanie na boisku czuć tę energię płynącą z trybun, a jeśli w ERGO ARENIE ma zameldować się blisko 7 tysięcy dzieci, to z pewnością stworzą one niesamowitą atmosferę – mówi przyjmujący.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved