Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Mika: Jestem z natury cierpliwy

Mateusz Mika: Jestem z natury cierpliwy

fot. Łukasz Krzywański

– To trener Heynen będzie ustalał miejsce, nie ja. Na ten temat mogę powiedzieć jedno – na pewno chciałbym dalej występować w nowej kadrze – mówi Mateusz Mika pytany o swoją reprezentacyjną przyszłość. – Myślę, że przede wszystkim musimy znaleźć swój styl i zacząć grać dobrze w siatkówkę. A później, ile z tego będziemy mogli wyciągnąć, to wyciągniemy – dodał.

Niedawno Zarząd PZPS wybrał Vitala Heynena na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy. – Wybór musiał paść. Zostało w konkursie trzech trenerów i wybrany został Vital Heynen. To szkoleniowiec, który ma za sobą osiągnięcia sportowe, więc nie było specjalnego zaskoczenia, że PZPS postawił na niego. Wybór jak wybór, będziemy go oceniać po czasie. Zobaczymy przede wszystkim, jak kadra będzie grała – ocenia wybór szkoleniowca Mateusz Mika, przyjmujący Trefla Gdańsk.Nigdy nie współpracowałem z panem Heynenem, więc nie znam go bliżej. Być może będę miał okazję go poznać, oczywiście jeśli nowy trener będzie mnie widział w reprezentacji. Wtedy chętnie się wypowiem na temat jego warsztatu trenerskiego. Jestem z natury cierpliwy. Będą powołania, to będę o tym rozmawiał, komentował ten temat – przyznał zawodnik w wywiadzie na łamach katowickiego Sportu.

W 2018 roku polską siatkówkę czeka Liga Narodów, nowe rozgrywki zastępujące Ligę Światową, oraz mistrzostwa świata w Bułgarii i Włoszech. – Na pewno nasza drużyna narodowa będzie chciała grać jak najlepiej i wygrywać swoje mecze. Myślę, że przede wszystkim musimy znaleźć swój styl i zacząć grać dobrze w siatkówkę. A później ile z tego będziemy mogli wyciągnąć, to wyciągniemy… Jestem optymistą – twierdzi Mateusz Mika.

Więcej w katowickim Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved