Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Chcemy pokazać to, co wypracowaliśmy w ciągu całego sezonu

Mateusz Mika: Chcemy pokazać to, co wypracowaliśmy w ciągu całego sezonu

Pierwszy mecz w walce o brązowy medal PlusLigi rozstrzygnął dopiero tie-break. Losy spotkania odwrócili siatkarze Trefla Gdańsk, którzy w Olsztynie przegrywali już 0:2. – Teraz to nam udało się wyjść zwycięsko z tego piątego seta, ale to był bardzo trudny mecz pod względem fizycznym dla obu ekip. To już jest końcówka sezonu, zostało jeszcze tylko kilka dni i to też jest zrozumiałe – przyznał Mateusz Mika, przyjmujący gdańszczan.

W dwóch pierwszych odsłonach starcia w hali Urania lepsi okazali się być siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy w drugiej partii długo gonili wynik, by rozstrzygnąć na swoją korzyść końcówkę tego seta. – Robiliśmy sporo błędów własnych, oddawaliśmy punkty seriami. Udało nam się później wrócić do naszej normalnej, w miarę stabilnej gry, bo wcześniej trochę szarpaliśmy: graliśmy raz bardzo dobrze, raz bardzo źle. Mecz był nierówny właśnie w kwestii relacji punktowej między nami i AZS-em Olsztyn – przyznał szczerze Mateusz Mika. Jego drużyna dopiero po 10-minutowej przerwie zaczęła radzić sobie lepiej, a przede wszystkim równiej. To pozwoliło Treflowi Gdańsk doprowadzić do tie-breaka, kolejnego już w rundzie play-off. – Na pewno i my, i oni jesteśmy już zmęczeni. Zagraliśmy ciężkie ćwierćfinały i ciężkie półfinały. Zakończyliśmy te ostatnie w tie-breakach. Teraz to nam udało się wyjść zwycięsko z tego piątego seta, ale to był bardzo trudny mecz pod względem fizycznym dla obu ekip. To już jest końcówka sezonu, zostało jeszcze tylko kilka dni i to też jest zrozumiałe – podkreślił przyjmujący gdańskiej ekipy.

Rywalizacja w fazie play-off jest wybitnie szybka, a mecze rozgrywane są systemem środa-sobota. – Te ostatnie kilka tygodni jest naprawdę zwariowane. Gramy co trzy dni, a czasem dzień po dniu, tak jak to miało miejsce w rywalizacji z Jastrzębskim Węglem, więc czasu na trening i poprawę jest niewiele – nie ukrywał Mateusz Mika, który zapowiedział: – Teraz po prostu chcemy pokazać to, co wypracowaliśmy w ciągu całego sezonu – mówił przyjmujący. Jego zespół już w sobotę będzie chciał zakończyć rywalizację o brązowy medal, a co za tym idzie – cały sezon.

źródło: Trefl Gdańsk