Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika chce wrócić do reprezentacji

Mateusz Mika chce wrócić do reprezentacji

–  Chcę wrócić do reprezentacji i mam nadzieję, że zasłużę na powołanie w przyszłym roku – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Mateusz Mika. Przyjmujący Trefla Gdańsk nie chce rozmawiać o aktualnej sytuacji w pomorskim klubie oraz możliwych scenariuszach. –  Sytuacja jest trudna i cały czas się zmienia. Mnie nie wypada nawet zabierać głosu w tej sprawie – twierdzi.

W maju przeszedł pan operację kolana, jak się pan teraz czuje?Mateusz Mika:Operacja się udała, a ja czuję się dobrze. Wznowiłem już treningi, mam za sobą pierwsze sparingi, powoli wchodzę w sezon. Jakiś ból się jeszcze pojawia, ale jest on związany z tym, że kolano było otwierane, a nie z problemem, z którym borykałem się przed operacją. Jestem dobrej myśli.

Jest szansa, że wreszcie będzie pan mógł grać bez bólu, bez tabletek i przerw spowodowanych kłopotami zdrowotnymi?

– Po to poddałem się tej operacji. Marzę o tym, żeby wreszcie normalnie funkcjonować i grać na najwyższym poziomie. 

Pytanie tylko w jakim klubie? Po wycofaniu się firmy Lotos udział Trefla Gdańsk w rozgrywkach PlusLigi stanął pod dużym znakiem zapytania. Wierzy pan, że drużyna przystąpi do rozgrywek?

– Nie chcę komentować tej sprawy. Sytuacja jest trudna i cały czas się zmienia. Mnie nie wypada nawet zabierać głosu w tej sprawie. 

Porozmawiajmy zatem o reprezentacji Polski. Nie żałuje pan trochę, że mistrzostwa Europy odbyły się bez Mateusza Miki? Był pan największym nieobecnym turnieju w naszym zespole.

– Podczas wakacji nie myślałem o mistrzostwach Europy, ale będąc w Warszawie na ceremonii otwarcia i meczu Polska – Serbia, poczułem żal, że nie ma mnie na płycie z chłopakami. Wróciły wspomnienia z inauguracji mistrzostw świata i wygranego meczu z Serbami i muszę przyznać, że znacznie bardziej mi się podobało to wydarzenie z perspektywy gracza niż kibica. 

Kiedy wróci pan do reprezentacji Polski? Miał pan okazję rozmawiać z Ferdinando de Giorgim?

– W sumie były dwie rozmowy. Jedna w trakcie sezonu ligowego, gdy graliśmy z ZAKSĄ w Kędzierzynie-Koźlu. Druga odbyła się przed sezonem. Powiedziałem selekcjonerowi o swoich planach, wytłumaczyłem, że chcę się wreszcie wyleczyć i proszę o niepowoływanie mnie do kadry. Trener to zrozumiał i uszanował moją decyzję. Później nie mieliśmy okazji rozmawiać. Trener miał ważniejsze rzeczy na głowie niż pogawędki ze mną. A co z kadrą? Nie wiem. Chcę wrócić do reprezentacji i mam nadzieję, że zasłużę na powołanie w przyszłym roku. 

Cały wywiad Kamila Drąga w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved