Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Mika: Celem są mistrzostwa świata

Mateusz Mika: Celem są mistrzostwa świata

– Szkoda, że się nie udało wygrać, ale wydaje mi się, że zagraliśmy dobrze jako zespół. Trochę zabrakło… – przyznał Mateusz Mika w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem po przegranym 1:3 meczu z Brazylią. Dlaczego przyjmujący biało-czerwonych opuścił parkiet po trzecim secie?

Mateusz Mika powoli wraca do zdrowia, optymalnej dyspozycji i do gry w drużynie narodowej. Trenuje w Belgii, ale dostał powołanie od Vitala Heynena już na turniej w Chicago, gdzie pojawił się na parkiecie w meczu przeciwko Stanom Zjednoczonym. Występ przeciwko Brazylii w Melbourne przypomniał kibicom Mikę z najlepszych czasów. Przyjmujący zdobył 10 punktów, popisał się kilkoma silnymi, dynamicznymi atakami.  To oznacza, że wszystko idzie w dobrym kierunku i warto kontynuować tę pracę, którą zacząłem w Belgii. Nie podnosiłem dużo ciężarów, ale wykonywałem inne ćwiczenia. Dzięki temu to zaczyna jakoś wyglądać przyznał siatkarz.

Po trzecim secie Mika opuścił boisko. – To była wspólna decyzja. Trener zapytał, sugerując, że może już koniec. Ja potwierdziłem, bo nie ma co przesadzać na początku z wchodzeniem w mecz. Myślę, że to była dobra decyzja. Celem są mistrzostwa świata i tam mam być gotowy do grania, a nie teraz, w pojedynczym meczu – dodał Mika.

Swoją szansę w meczu z Brazylią dostał młody rozgrywający, Marcin Janusz.To był jego debiut w szóstce w reprezentacji i od razu z wielką Brazylią. Pracował długo na tę szansę i myślę, że ją wykorzystał – przyznał Grzegorz Łomacz.Brazylijczycy byli do ogrania, poruszali się bardzo mozolnie i chyba nie mieli za dużo chęci do gry. Szkoda, bo popełniali dużo błędów, a my popełniliśmy o te dwa błędy za dużo i to oni wygrali – dodał Łomacz.

Mecze w Lidze Narodów mają odpowiedzieć na pytanie, którzy z polskich siatkarzy będą mieli największe szanse na wyjazd na mistrzostwa świata. – Rywalizacja będzie trwała do samego końca. Póki co musimy się skoncentrować na jutrzejszym spotkaniu, bo to jest teraz dla nas najważniejsze – przyznaje rozgrywający reprezentacji Polski. Biało-czerwoni w niedzielę zagrają z reprezentacją Australii. Dwa wygrane sety dadzą im awans do turnieju finałowego w Lille.

źródło: polsatsport.pl