Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Mika: Awans do play-off jest w naszych rękach

Mateusz Mika: Awans do play-off jest w naszych rękach

fot. Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn wygrał w Radomiu niezwykle ważne spotkanie w kontekście awansu do play-off. Olsztynianie przeskoczyli w tabeli Ślepsk Suwałki i awansowali na ósme miejsce. Mateusz Mika po meczu podkreślił znaczenie tego meczu i fakt, że jego zespół ma losy awansu we własnych rękach.

Dobrze, że wygraliśmy, bo mamy nóż na gardle. Gdybyśmy tu nie wygrali, to ósemkę byłoby już bardzo ciężko, a tak podtrzymaliśmy swoje szanse na awans do play-off. Mecz był dziwny, bo bez udziału publiczności. Udało nam się wytrzymać jego trudy, a nie było to łatwe spotkanie. Możemy być z siebie zadowoleni – powiedział po meczu przyjmujący AZS-u.Dla wszystkich zespołów zapewne trudną sytuacją jest oswojenie się z grą przy pustych trybunach. – To chyba pierwszy przypadek w mojej karierze, że na mecz nie mogli wejść kibice. Dla mnie to jest bez różnicy czy są kibice, czy nie. Ja jestem na boisku skoncentrowany wyłącznie na meczu. Zarówno my, jak i radomianie krzyczeliśmy we własnym gronie, więc pod tym względem był to ciekawy mecz – skomentował Mika.

Siatkarz nie był do końca zadowolony ze swojego występu, ale rozgrzeszeniem dla niego są trzy punkty. – Na pewno mogę grać lepiej w ataku, ale ostatnio nie mogę się odnaleźć. Zagrałem jednak tak, że udało się dzisiaj wygrać i to jest najważniejsze. Istotne jest, że teraz wszystko jest w naszych rękach. Wiadomo, że mecze z Jastrzębiem i Bełchatowem będą ciężkie, ale myślę że po tych kilku zwycięstwach złapaliśmy wiatr w żagle i czujemy się na boisku pewniej niż podczas serii porażek. Zobaczymy co będzie dalej.

źródło: opr. własne, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved