Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Mielnik: Przed nami kolejny trudny przeciwnik

Mateusz Mielnik: Przed nami kolejny trudny przeciwnik

fot. Miłosz Kozakiewicz / MKS Ślepsk Suwałki

MKS Ślepsk Suwałki zmierzy się z APP Krispolem Września w ramach 12. kolejki I ligi mężczyzn. Suwałczanie przygotowują się na trudne spotkanie. – Do tej pory wygrywaliśmy, ale cały czas siedzi w nas uczucie, że to nie jest szczyt naszych możliwości. Możemy grać zdecydowanie lepiej i do tego dążymy. Liga jest bardzo wyrównana i najważniejsze będą dla nas play-off – powiedział Mateusz Mielnik, trener MKS-u Ślepsk Suwałki.

Za wami mecz z KS-em Lechią Tomaszów Mazowiecki, który był swojego rodzaju sprawdzianem dla MKS-u Ślepska Suwałki. Na jaki stopień w szkolnej skali oceniłby pan sobotnie spotkanie i dlaczego?Mateusz Mielnik: – W skali szkolnej? Mocna czwórka. Zwycięstwo w tym meczu było nam bardzo potrzebne. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudne spotkanie, ale sytuacja kadrowa Lechii ułatwiła nam nieco sprawę. Zagraliśmy konsekwentnie i zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty.

Po raz kolejny na ligowych parkietach w szeregach waszej drużyny zabrakło Patryka Szwaradzkiego. Czy ma to związek z jutrzejszym meczem z APP Krispolem Września?

– To prawda. Patryk normalnie trenuje już z zespołem, ale po skręceniu są jeszcze ślady i zdecydowałem, że jeśli nie będzie potrzeby, to nie będzie musiał wchodzić na boisko. Podobnie wygląda sprawa Janka Tomczaka. Na szczęście na mecz z Krispolem zarówno Patryk, jak i Janek, będą do naszej do dyspozycji.

W czwartek udaliście się do Wrześni na przeprawę z liderem rozgrywek. Czego spodziewacie się po zawodnikach APP Krispolu? Na który z elementów gry przeciwnika należy zwrócić największą uwagę?

– Rzeczywiście przed nami kolejny trudny przeciwnik. Po 11. kolejkach zespół Krispolu Września prowadzi w ligowej tabeli. Po tylu spotkaniach nie można już mówić o żadnym przypadku. Musimy przygotować się na mocną zagrywkę, ofensywnych skrzydłowych, „obsługiwanych” przez doświadczonego rozgrywającego i skuteczny blok. Mają sporo atutów, ale my musimy zagrać swoją siatkówkę. Wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, a takie mamy i jak najskuteczniej przygotować się na zatrzymanie ofensywy gospodarzy.

Sytuacja w ligowej tabeli jest dla MKS-u Ślepska Suwałki coraz lepsza. Czy jest to już optymalna forma zespołu? Jeśli nie – kiedy ma ona przyjść?

– Cieszy to, że wygrywamy i zdobywamy kolejne punkty w lidze. Do tej pory wygrywaliśmy, ale cały czas siedzi w nas uczucie, że to nie jest szczyt naszych możliwości. Możemy grać zdecydowanie lepiej i do tego dążymy. Liga jest bardzo wyrównana i najważniejsze będą dla nas play-off.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved