Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Masłowski: Zamierzamy wygrać PlusLigę

Mateusz Masłowski: Zamierzamy wygrać PlusLigę

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Przychodzę na treningi, daję z siebie wszystko nie po to, aby walczyć tylko o medal. Zamierzamy wygrać PlusLigę, jak i pozostałe rozgrywki, w jakich wystartujemy. Myślę, że każdy z nas ma takie podejście, a jeśli nie, to nie ma sensu tu przychodzić – mówi libero Asseco Resovii Rzeszów, Mateusz Masłowski.

Po raz pierwszy od samego początku uczestniczy pan w przygotowaniach Asseco Resovii do nowego sezonu. Jak pierwsze wrażenia?Mateusz Masłowski: – No tak, rok temu dołączyłem do zespołu dopiero po mistrzostwach Europy juniorów w połowie września. Szczerze powiedziawszy, to nie mogłem się już doczekać tych przygotowań. W pewnym sensie też zrezygnowałem z kadry U23, żeby być z drużyną klubową od samego początku przygotowań. Na razie jest bardzo fajnie, choć ciężko pracujemy, ale to norma. Na pewno czymś nowym jest osoba trenera, zwłaszcza że do tej pory pracowałem tylko z polskimi szkoleniowcami. To bardzo fajna sprawa, bo można nauczyć się nowych rzeczy i zobaczymy, jakie będą z tego rezultaty.

Czy z trenerem Serniottim rozmawiał pan już o swojej roli w zespole? Jest was dwóch w drużynie, więc może będzie wchodzić w rachubę gra na dwóch libero?

– Myślę, że nie ma nawet o czym rozmawiać. Są przygotowania i trener zadecyduje, który się lepiej prezentuje, lepiej pomoże drużynie i który będzie grał.

Wspomniał pan o rezygnacji z kadry U23. Pewnie wykorzystał pan ten czas na podleczenie urazów i jakiś wakacyjny wyjazd?

 Miałem ponad miesiąc wolnego, także zregenerowałem się w 100 procentach, ale też aktywnie, bo cały czas ćwiczyłem, żeby być w dobrej kondycji fizycznej. Co do wakacji to nie planowałem żadnego wyjazdu. W rodzinnym Rzeszowie czuję się najlepiej i nie było sensu nigdzie się ruszać.

Przez ostatnie lata kadra Asseco Resovii prezentowała się okazale. Teraz już tak to nie wygląda. Skład jest nieco uboższy…

– Może ubogi pod względem braku wielkich nazwisk zarabiających w milionach czy tysiącach. Jest za to grupa pracujących ludzi, wiedzących po co tu są i grających o sukces. Myślę, że wyjdzie to nam tylko na plus.

Na co zatem będzie stać Asseco Resovię w sezonie 2017/2018?

 Na złoty medal oczywiście. Po to gramy, a przynajmniej ja. Przychodzę na treningi, daję z siebie wszystko nie po to, aby walczyć tylko o medal. Zamierzamy wygrać PlusLigę, jak i pozostałe rozgrywki, w jakich wystartujemy. Myślę, że każdy z nas ma takie podejście, a jeśli nie, to nie ma sensu tu przychodzić.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved